Відео  

   

Анонси  

   

Наші партнери  

 

 

   
   

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

На Донеччині відбувся обласний конкурс поетів, читців і художників «Любіть Україну!»

Відкритий обласний конкурс поетів, читців і художників «Любіть Україну!» має нелегку прифронтову біографію. Свого часу фестиваль «Срібні дзвони» для вшанування творчості славного земляка Володимира Сосюри щовесни відбувався у Дебальцевому – на межі Донеччини і Луганщини, де свого часу народився поет.

Та після початку гібридної війни і окупації в лютому 2015-го міста проросійськими незаконними збройними формуваннями фестиваль, на жаль, вже став історією. А відродити його спільними зусиллями вдалося у минулому році, приурочивши до 120-річчя з дня народження видатного лірика ХХ століття. Місцем проведення обрали Слов’янськ, де колись кілька разів бував і зустрічався з читачами Сосюра, а перший минулорічний захід засвідчив – «Любіть Україну!» прописався тут всерйоз і надовго.

Участь у цьогорічному обласному конкурсі «Любіть Україну!» взяли 187 претендентів з Донеччини та кількох інших областей. Найбільше було кандидатів на перемогу в номінації «Читці», у якій змагалися юні та інші майстри декламування поезії. Непогано постаралися учасники – художники, виставку робіт яких організували в бібліотеці і ознайомитися з нею могли всі бажаючі. Багато цікавих поетичних творів надійшло також у номінації «Поети». Само собою, у складі журі працювали письменники Донеччини: Микола Сіробаба, Олександр Яровий, Валерій Романько та автор цих рядків. Чимало із надісланих на конкурс робіт присвячені трагічним подіям, про які малі та старші автори знають не з чиїхось розповідей, а із власного гіркого досвіду. Та навіть за цих важких умов мешканці краю, віддаючи належне ліричній творчості Володимира Сосюри, також намагаються сприймати довколишній світ із допомогою схожих поетичних засобів. Переконливим прикладом є й наступні рядки вірша «По Донеччині осінь блука…» Тетяни Руденко з селища Новолуганське Бахмутського району. 

«Наче квітка остання в саду,

Болем щастя й журби червонію.

По Донеччині думкою йду

Там, де Слово Поета жевріє».

 

Або:

 

«Бо як він – так ніхто не кохав…

Нині й прісно! З відкритим обличчям.

Де Сосюра натхненно писав,

Знову осінь в Донеччину кличе!»

 

Погодьтеся, саме заради таких чи подібних їм поетичних рядків і варто проводити конкурс, в ході якого ті ж поети, читці та художники можуть поділитися зразками своєї творчості, отримати підтримку і поштовх для подальшого зростання. Насамперед, звичайно, це стосується юних донеччан-початківців, які тільки ступили на власну творчу стежку.

Вже другий рік поспіль учасники конкурсу «Любіть Україну» погоджуються, що всі-всі вони водночас є й переможцями, бо найкращою нагородою для них всіх є можливість всім разом зібратися, поспілкуватися, обмінятися думками. А ще, звичайно, кращі з кращих отримали дипломи та колоритні сувеніри. Організатори постаралися і замовили у майстрів символічну статуетку - книгу із рядками Володимира Сосюри, виготовлену із …солі, запасами якої багаті надра Донеччини. Такий сувенір отримав і постійний почесний гість творчого дійства, правнук видатного поета Олексій.

 - Найбільшою нагородою для мене є те, що цей творчий захід стає дуже популярним і збільшується кількість його учасників, - ділиться він свіжими враженнями. - Особливо втішає активність дітей і молоді – мешканців із прифронтових міст і сіл Донеччини. Деякі з них не змогли приїхати, але надіслали відео і аудіо своїх виступів і ми змогли їх переглянути і оцінити. Приємно що кількість переходить у якість, адже рівень творів у всіх номінаціях досить серйозний, а тому журі було непросто віддати перевагу комусь із учасників. Отримавши прописку у Слов’янську, відновлене творче дійство, зважаючи на солідну організацію і творчий рівень учасників, ще минулого року претендувало в перспективі змінити статус обласного на всеукраїнський. А цьогорічний конкурс тільки підтвердив закономірність і доцільність подібних прагнень.  

Юлія Потапова, Тетяна Руденко, Микита Мілюков, Світлана Фоменко, Деніза Дудник, Яна Курбаєва, Вікторія Чепурна. Творчість цих та багатьох інших авторів поетичних творів зайвий раз переконують у необхідності, актуальності і важливості конкурсу «Любіть Україну!». Вони люблять Україну завжди і безумовно – присвячують їй щирі і проникливі рядки. Так, як колись робив це відомий земляк, один із найкращих ліриків ХХ століття Володимир Сосюра.

 

Павло КУЩ,

голова Донецької обласної організації НСПУ,

співголова журі конкурсу.

   
© nspu.com.ua