Відео  

   

Анонси  

   

Наші партнери  

 

 

   
   

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Хмельницький обласним літературний музей та обласна організація Національної спілки письменників України провели низку заходів з  відзначення 130-річчя від дня народження видатного поета, людини трагічної долі Володимира Свідзінського.

Перед цим директор музею та голова Хмельницької ОО НСПУ Василь Горбатюк разом з дослідницею життя і творчості Володимира Свідзінського, доктором філологічних наук, професором, членом НСПУ Елеонорою Соловей (м. Київ) та доцентом, завідуючим кафедрою української літератури і компаративістики Кам’янець-Подільського національного університету Олегом Рарицьким разом з групою письменників Вінниччини взяли участь у подорожі місцями перебування поета на Східному Поділлі.

На Хмельниччині ж першим місцем вшанування Володимира Свідзінського стали села Гнатівці та Моломолинці Хмельницького району, де минули дитинство й отроцтво майбутнього поета. На свято в сільський будинок культури зібралися учні Гнатовецької ЗОШ I-III ступенів, жителі сіл. Перед ними виступили та розповіли про творчість славетного земляка письменники – Елеонора Соловей, Василь Горбатюк (до речі, родом із Гнатовець) та Михайло Цимбалюк (родом з Моломолинець).

Учні місцевої школи підготували та представили літературну композицію за творчістю Володимира Свідзінського. Музичне оформлення заходу забезпечували працівники Хмельницького районного будинку культури. Директор Хмельницької районної бібліотеки Зоя Філіпенко представила присутнім книжково-документальну виставку «Володимир Свідзінський – син Поділля», а також презентувала спільне видання обласного літературного музею та Хмельницької районної бібліотеки – книгу Володимира Свідзінського «Там, на рідній межі…».

Наступним заходом стала презентація нового видання творів письменника «Тай-зілля», яку було проведено у Хмельницькому обласному літературному музеї.

На захід завітали учні Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки, працівники обласних та міської бібліотек.

Директор літературного музею Василь Горбатюк розповів присутнім про складний та трагічний життєвий шлях поета. Письменник Михайло Цимбалюк поділився своїми надбаннями з дослідження біографій священиків села Моломолинці  попередників Євтимія Свідзінського, батька поета.

Професор, доктор філологічних наук, дослідниця та упорядник спадщини письменника Елеонора Соловей  представила нове видання «Тай-зілля», яке було підготовлено саме до знаменної дати. Елеонора Степанівна повідала про свою роботу над відновленням із забуття творчої спадщини Володимира Свідзінського. 

Наступного дня заходи із вшанування пам’яті Володимира Свідзінського проходили у Чемеровецькому районі.

На літературний урок, який відбувся  у районній бібліотеці прийшли учні місцевих шкіл. Завдяки виступам Е.С. Соловей та В.І. Горбатюка вони поринули у світ творчості поета, дізналися про його життєвий шлях.

Другий захід на Чемеровеччині було проведено у Зарічанській ЗОШ I-III ст. ім. В. Свідзінського. Виступили Елеонора Соловей і Василь Горбатюк. Учні місцевої школи підготували літературну композицію за творчістю поета.

Ще одним місцем відзначення 130-річчя з дня народження Володимира Свідзінського на Хмельниччині стало представлення літературно-музичної композиції «О саде мій, я знов твій гість» у Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтв.

Завершальним етапом маршруту слідами поета стала відкрита лекція у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, присвячена актуальним проблемам відновлення життєпису поета і перспективам створення його наукової біографії (Елеонора Соловей). Бібліотека університету представила виставку книг Володимира Свідзінського та видань про нього.

 

Людмила Данилюк,

заступник директора Хмельницького обласного літературного музею

 

   
© nspu.com.ua