Відео  

   

Анонси  

   

Наші партнери  

 

   

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

26 жовтня в Києві відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки письменнику Юрію Завгородньому.

У церемонії відкриття взяли участь голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, перший заступник голови НСПУ Віктор  Мельник, заступник посла Латвійської  Республіки  в Україні Ірена Путниня, письменники  Станіслав Шевченко, Андрій Топачевський та родина поета. Меморіальна дошка встановлена на будинку, де мешкав Юрій Степанович, за адресою вулиця Січових Стрільців, 40.  

Довідка

Завгородній Юрій Степанович – український поет, прозаїк, перекладач, член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Родом з Дніпропетровщини, проте шкільні роки провів Юрій Степанович в Росії. 1962 року закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут, проте довелося виїхати за межі України більш як на двадцять років – будував електростанції в Латвії та Республіці Комі. Саме в Латвії захопився перекладами з латвійських поетів, які час від часу з’являлися в Україні друком у часописах або в поетичних альманахах. 

До Києва повернувся на ліквідацію наслідків чорнобильської катастрофи, постійно поповнюючи поетичну книжку “Зона поміж часом”.

Перші вірші друкувалися ще в студентські роки, потім були тільки окремі публікації.В різних часописах друкувалися переклади окремих авторів з білоруської, латиської, польської та словацької мов.

Серед відзнак поета є такі: лауреат літературних премій Павла Тичини (2002), Володимира Сосюри (1993) та Олеся Гончара (2007), міжнародної премії імені Івана Кошелівця (2003). Також Юрій кавалер ордена Латвійської республіки «Хрест Визнання».

   
© nspu.com.ua