Відео  

   

Анонси  

   

Наші партнери  

 

 

   

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Визначення переможців відбулось в Інституті Славістики Віденського університету, Австрія.

У номінації "За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук" лауреатом став фінський дослідник Йоганнес Ремі. Його праця "Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років" набрала найбільшу кількість балів журі і була визнана найкращою.

"Докладний і барвистий портрет еволюції українського національного руху та Україно-російських відносин у ХІХ столітті", - сказав рецензент професор Неапольського університету Сімоне Аттіліо Беллецца.

У номінації "За вагомі досягнення у галузі україністики" перемогу здобула монографія "І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках" Ярослави Мельник.

"Праця є дуже важливою для пізнання самого Франка і часу, який описується в книзі! Я наче опинився біля Івана Франка", – сказав член журі Євген Бистрицький.

До складу міжнародного журі увійшло 12 вчених з університетів України, Австрії, Італії , Словаччини та Польщі.

Переможці Міжнародної премії Івана Франка отримають грошову винагороду та золотий знак лауреата. Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 27 серпня 2018 року на батьківщині Івана Франка у Дрогобичі на Львівщині.

Міжнародну премію Івана Франка заснував у 2015 році його онук – Роланд Франком. Основною метою Премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка. Також заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики. Премія є щорічною і вручається 27 серпня – у день народження Івана Франка.

Інформація: Gazeta.ua./a>

   
© nspu.com.ua