У Літературно-меморіальному музеї М. Т. Рильського 23 травня (п’ятниця) о 17:00 — нова зустріч учасників квартирника «Троянди й виноград». Запрошена гостя — Майя Тульчинська.
Жіночність, індивідуальний стиль, власний підхід до створення образу, вдалі акценти, стандарти і стереотипи жіночої краси і стилю, пошуки і віднайдення своєї неповторності… Над цим рано чи пізно замислюється чи не кожна жінка. А ми разом із авторкою книги «Балачки навколо шафи» Майєю Тульчинською не лише замислимося, а й від душі поговоримо. Дещо звучатиме сміливо, дещо — несподівано, дещо геть переверне ваші погляди на те, що ви надягаєте на себе, а дещо змусить розслабитися і не зважати на суспільну думку. Ви відкриєте для себе заново свою шафу, потім себе, а перед усім цим — нашу чудову гостю. А для попереднього знайомства — ось вам 10 фактів про неї.
10 цікавих фактів про Майю Тульчинську
- Перші 40 років життя Майя прожила в Одесі.
- І Майя об’їздила більше 20 країн на трьох континентах.
- Перша вища освіта Майї — математична.
- Натомість жодної освіти в галузі літератури чи філології Майя не має,
- Що не завадило їй написати вже дві книжки (це, в принципі, нікому не заважає).
- Майже 10 років Майя вела блог «Доступно та просто про моду і стиль».
- Майя щиро впевнена, що в музиці, літературі та моді не існує поганих стилів, окрім одного — нудного
- Останні п’ять років книга «Балачки навколо шафи» подорожує світом значно більше, ніж її авторка.
- Відома нью-йоркська модниця постила у себе в інстаграмі ілюстрацію з книги «Балачки навколо шафи».
- У Майї є те, чого не купиш за гроші, що не вийде вкрасти, неможливо підробити, якщо цього нема — то не вдаси, а якщо є — не приховаєш. А що це — дізнаєтесь на нашій зустрічі.
Але представлення книг Майї Тульчинської та розмови про те, як краще вдягатися/не вдягатися — це ще не все, що відбуватиметься на квартирнику. Адже потім почнеться справжній показ мод від учасниць проєкту «Колесо часу» — народних майстринь Наталії Чередніченко, Галини Каланчук та Інни Мокрицької. На моделях будуть представлені роботи Наталії Чередніченко: гердани, силянки, корсети та чоловічі краватки, які… перетворилися на жіночі прикраси. Презентуватиме унікальні капелюхи та розповість історії їх створення Інна Мокрицька — дизайнерка, майстриня, художниця, організаторка мистецьких заходів. Доповнять показ старовинні, із бабусиних скринь, вишивки та мережива з елементами джинсу, відтворені в автентичних сумочках — роботи Галини Каланчук.
Для тих, хто ще не знає: Літературний квартирник — новий проєкт музею Максима Рильського, але, мабуть, і найстаріший у цьому будинку, коли в його стінах на подібні зустрічі за участю господаря збиралася творча інтелігенція. Як це виглядає зараз: це зустрічі для тих, кому цікаво познайомитися з творчістю запрошених письменників, а також представити власні напрацювання та отримати фідбек і корисні поради (якщо, звісно, потребуєте цього) або ж просто провести час у приємному літературному товаристві в історичному й затишному місці. Збираємося в тісному колі однодумців за чаєм і смаколиками (пригощаємось і пригощаємо). На жаль, без Максима Рильського (старшого)…
Модераторка — письменниця й журналістка Юлія Бережко-Камінська.
Партнерами «Троянд і винограду» є Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова», всеукраїнська газета «Літературна Україна», Кабінет молодого автора НСПУ.
Що це значить? Що серед запрошених гостей будуть переможці одного із найпрестижніших літературних конкурсів, найкращі твори учасників потраплять на сторінки «Літературної газети», а найталановитіші автори мають змогу бути запрошеними на проєкт Кабінету молодого автора «Нова доба», де зможуть представити творчі напрацювання під час власного авторського вечора.
Отже, долучайтеся!
- S.: Душа Максима Тадейовича Рильського незримо буде з нами!
- S. S.: (Є така вірогідність, але не гарантуємо.)
Адреса для непосвячених: Київ, Максима Рильського, 7.
Юлія Бережко-Камінська