В Україні створили аудіоантологію віршів поетів та поеток, яких убила росія «ГолосиНедописані». Про це повідомляється у соцмережах проєкту памʼяті людей літератури, чиї життя забрала росія «Недописані».
«Існують голоси, які не заглушать жодні ворожі кулі. І саме з таких — сильних і непроминальних — ми розпочинаємо цьогорічний Національний тиждень читання поезії. Для нас усіх це можливість бодай у записі ще раз почути митців слова, які втратили життя через російську агресію», — зазначається у дописі.
Аудіоантологія містить 10 поезій, прочитаних їхніми авторами: Максимом Кривцовим, Олександром Гошиликом, Максимом Ємцем, Іллею Чернілевським, Ігорем Мисяком, Юрієм Руфом, Глібом Бабічем, Сергієм Скальдом, Вікторією Амеліною та Надією Агафоновою.
Окрім того, до кожного аудіозапису додали коротку довідку про автора та його творчий доробок.
Ідею реалізував проєкт «Недописані» та книжковий застосунок LitCom у співпраці з Українським інститутом книги та за інформаційної підтримки фестивалю «Земля поетів» у межах національного тижня читання поезії, який триватиме з 17 по 23 березня.
Прослухати поезії можна за посиланням у застосунку LitCom.
«Недописані» — проєкт, присвячений тим дієвцям літературної галузі, чиє життя забрали росіяни. Серед них — письменники, поети, перекладачі, редактори, видавці, бібліотекарі, поширювачі літератури, працівники книжкової фабрики. Автори проєкту «Недописані» — військовий, волонтер, письменник, перекладач Євген Лір і парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри», поетка Олена Герасим’юк.
Як повідомлялось, волонтерський проєкт «Недописані» ідентифікував 224 діячів і діячок літератури, які були вбиті чи загинули за час російсько-української війни.
Читайте також: Птахи та бійниці у дні тривог: нова поезія війни