Відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України

0

13 лютого під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ.

Михайло Сидоржевський доповів, що вже зроблено для відновлення і реконструкції Будинку письменників, зокрема були зроблені звернення з відповідними письмовими запитами-проханнями до багатьох лідерів українського бізнесу та банківських структур; відкрито спецрахунки в гривнях та іноземній валюті, затверджено склад Наглядової ради за використанням коштів; відбувається тісна співпраця з Департаментом охорони об’єктів культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Міністерством культури та стратегічних комунікацій, НДІ історії архітектури та містобудування, Міжнародним інститутом відновлення України, Асоціацією девелоперів України. Також Спілка письменників звернулися до учасників міжнародної письменницької конференції «Europe and Balkans – To be or not to be» Асоціації письменників Південно-Східної Європи, а її учасники одноголосно підтримали це звернення і звернулися з колективним листом до Європейської комісії. Ведеться підготовча робота до здійснення ремонту і реконструкції Будинку письменників. Зусиллями волонтерів вже почалися роботи по реконструкції вікон, з залученням частини коштів, наданих Асоціацією девелоперів України.

Також налагоджена тісна співпраця зі Спілкою кінематографістів і Спілкою художників України,триває активна підготовка до Шевченківських днів, був виступ голови НСПУ в ефірі каналу «Еспресо» щодо проблем відбудови Будинку письменників, відбулося вшанування пам’яті Василя Фольварочного і низка літературно-мистецьких заходів спільно з Національним музеєм літератури України. А ще Спілка письменників продовжує збір книжок для бібліотек у рамках проєкту «Вільні читають українською!» – книжки вже відправлені до бібліотек Херсона, також завершується робота над антологією літераторів-воїнів, ведеться підготовка до науково-практичної конференції «Література і війна» тощо.

На засідання заслухали звіт про фінансове становище НСПУ, зокрема порушили питання заборгованості орендарів, також, як відомо, на весь 2025 рік у державному бюджеті передбачено виділити на проведення творчих заходів НСПУ 567 тисяч гривень.

Михайло Сидоржевський зачитав Звіт про надходження коштів на ремонт і реконструкцію Будинку письменників, зокрема на рахунок уже надійшло близько 500.000 гривень. Детальний звіт про надходження коштів від жертводавців буде оприлюднений найближчим часом. Надходження коштів тривають.

На засіданні був затверджений склад Наглядової ради НСПУ з ремонту і реконструкції Будинку письменників:

Павло Мовчан, секретар НСПУ, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта», голова Наглядової ради;

Станіслав Аржевітін, завідувач кафедри банківської справи Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана;

Олександр Божко, секретар НСПУ, перекладач;

Богдан Горинь, політичний та громадський діяч;

Микола Гриценко, перший заступник голови НСПУ, письменник;

Андрій Демиденко, секретар НСПУ, письменник, народний артист України;

Ігор Дідковський, голова Наглядової ради Таврійського національного університету імені В. Вернадського;

Микола Жулинський, директор Інституту літератури НАН України, академік;

Володимир Загорій, президент Ліги українських меценатів;

Сергій Квіт, президент Києво-Могилянської академії;

Сергій Комісаренко, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України;

Світлана Короненко, секретар НСПУ, виконавчий директор Ліги українських меценатів;

Тарас Кремінь, Уповноважений із державної мови;

Василь Куйбіда, секретар НСПУ, письменник, громадський діяч, політик;

Михайло Поживанов, політик, голова ГО «Фонд муніципальних реформ „Магдебурзьке право”»

Микола Томенко, політик, лідер політичної партії Громадський рух «Рідна країна»;

Євген Фаворов, голова Громадської спілки «Українська асоціація девелоперів»;

Анатолій Паламаренко, український майстер художнього слова, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.

На засіданні відбулося ознайомлення з поточним станом справ в обласних організаціях НСПУ, також запровадили он-лайн включення голів обласних організацій НСПУ на засіданнях Секретаріатів. (Цього разу відбулося включення, а також виступ через платформу ZOOM голови Дніпропетровської письменницької організації Фіделя Сухоноса, який докладно висвітлив роботу організації під час війни).

Розглянули і затвердили правку до Положення про прийом до НСПУ й упорядкували правила становлення на облік членів НСПУ у воєнний час;

Були внесені зміни до порядку і розміру сплати річних внесків членів НСПУ, а також вступного внеску, зокрема вступний внесок у НСПУ складатиме 1000 грн, а членські внески складатимуть 200 грн для пенсіонерів і 400 грн для решти письменників. Ці зміни набувають чинності від 13 лютого 2025 року.

Були розглянуті заяви на вступ до НСПУ, зокрема лави письменницької організації поповнили:

Київська письменницька організація – Віталій Білозір, Володимир Гдаль, Тетяна  Дугельна, Тетяна Іванчук,  Денис Караченцев, Наталія Костинська, Валентитна Купрієнко, Вікторія Лук’янчук (Вікторія Коваль), Микола Нестеренко, Володимир Прибила, Максим Рильський-молодший,  Ольга Ходацька, Тетяна Чумак, Тетяна Шаповал,Тетяна Коваленко;

Запорізька – Валентина Вісленко, Олена Музика, Оксана Бевзюк;

Вінницька – Світлана Кринична, Світлана Баламут;

Рівненська – Володимир Комаровський, Людмила Марчук, Тетяна Камерістова;

Одеська – Михайло Гершкович, Віталія Бабущак;

Харківська – Микола Грицай, Станіслав Ніколенко, Анатолій Вітюк.

Було ухвалене рішення з приводу урядової постанови про виселення з Києво-Печерської лаври Українського товариства охорони пам’яток історії та культури; розглянуті й підтримані  заяви голови Рівненської обласної організації НСПУ І. Свахи, затверджені рішення звітно-виборних зборів Львівської і Запорізької обласних організацій НСПУ.

Був заслуханий звіт про роботу над передачею архівних матеріалів НСПУ до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України; затверджено оновлений склад журі Літературної премії імені Платона Воронька;  затверджено Протокол журі з визначення лауреатів Премії імені Павла Тичина за 2024-й рік. Нагадаємо, що лауреатами Всеукраїнської літературної премії імені Павла Тичини за 2024 рік стали: Ніна Горик – за поетичну збірку «Лінії оборони»; Юлія Бережко-Камінська – за поетичну збірку «Гравітація слова»; Ольга Кіс – за поетичну збірку «Ритми і рани»; Надія Мориквас – за поетичну збірку «Танець спійманої рибини». Також були внесені зміни до Положення Літературної премія імені Павла Тичини, зокрема переможців може бути не більш ніж дві особи.

Розглянули й підтримали заяву про матеріальну допомогу від члена НСПУ В. Васильчука на придбання кардіостимулятора.

На засіданні Секретаріату були розглянуті й інші питання порядку денного.

Через воєнний стан у країні частина членів Секретаріату приєдналася до засідання через інтернет-платформу ZOOM.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я