«ЛітАкцент року – 2020»: Положення про премію

0

1. Книжковою премією «ЛітАкцент року — 2020» буде відзначено книжки сучасних авторів, написані українською мовою й видані впродовж 2020 року в Україні.

2. Книжки відзначаються в 3 (трьох) номінаціях: «Поезія», «Проза», «Літературознавство, есеїстика й художній репортаж». Також вручається антипремія «Золота булька».

3. Критеріями оцінювання книжок у номінаціях «Поезія», «Проза» та «Літературознавство, есеїстика, художній репортаж» є новизна, якісний художній рівень твору (дослідження), а також його поліграфічна якість. На «Золоту бульку» претендують книжки невисокої художньої вартості, написані відомими письменниками; книжки, медійний розголос довкола яких не відповідає їхньому наповненню.

4. Рекомендований список книжок для оцінювання міститься у віконечку «ЛітАкцент року: список книжок». Перелік номінованих книг формують усі охочі: базовий варіант пропонує редакція «ЛітАкценту», а читачі сайту (зокрема й видавці та письменники) мають змогу доповнити його шляхом коментування на сайті litakcent.com або надсилаючи пропозиції на редакційну пошту: redaktor@litakcent.com.

5. Довгий (десять книжок у кожній номінації) список формують літературні критики (автори сайту, статті яких з’являлися на сайті впродовж поточного року) шляхом голосування за прочитані книжки із рекомендованого списку. Голосування враховуються лише тоді, коли критик голосує за 7 (сім) і більше книжок, незалежно від номінацій.

6. Голосувати потрібно листом на редакційну пошту (redaktor@litakcent.com), оцінюючи книжки за 10-бальною шкалою. Також критики мають право номінувати книжки на антипремію «Золота булька». Голосування за книжки премії «ЛітАкцент року – 2020» і номінування на «Золоту бульку» є таємними. Редакція не має права розголошувати будь-яку інформацію, що стосується вибору критиків чи журі. Учасники журі «ЛітАкценту року – 2020», а також редактори сайту мають право голосу, якщо вони є авторами сайту.

7. Голосування критиків (а отже, формування довгого списку) триває до 20 грудня. 20 грудня редакція сайту ЛітАкцент оприлюднює довгий список (десять книжок) у кожній номінації (загалом 30 книжок, поданих за абеткою). Довгий список, фактично, є літературним підсумком року, що минає, за версією ЛітАкценту.

8. Із довгого списку (десятка книжок) журі формує короткий список (трійка книжок у кожній номінаціі) шляхом закритого онлайн-голосування й обговорення. Короткий список на сайті буде оприлюднено 30 грудня.

9. На всі книжки з короткого списку журі напише відгуки, які буде опубліковано на сайті за кілька днів до церемонії нагородження.

10. Із коротких списків (трійка книжок) журі обиратиме по одній книжці-переможниці в кожній із номінацій. Переможців буде обрано в день нагородження у форматі закритої дискусії.

10. Також кожен учасник журі, за бажанням, має право відзначити одну книжку з будь-якої номінації «Спецвідзнакою», в разі, якщо ця книжка не увійшла до короткого списку. Вибір і формулювання спецвідзнаки журі обговорює в процесі дискусії в день нагородження.

11. Книжку, що отримає антипремію «Золота булька» також вибирає журі під час закритої дискусії. Повний список номінованих на антипремію книжок буде оголошено на церемонії нагородження. Після нагородження (але не пізніше, ніж через 3 (три) дні) сайт має опублікувати статтю-аргументацію про книжку, що отримала антипремію.

12. До складу журі книжкової премії «ЛітАкцент року – 2020» увійшло 5 експертів: Богдана Романцова, Ростислав Семків, Ярослава Стріха, Роксолана Свято, Тетяна Трофименко. Книжки журі в номінуванні на премію участі не беруть.

13. Дату церемонії нагородження буде оголошено окремо. За змогою, церемонія відбувається в книгарні «Є» (Київ, вул. Лисенка, 3) у першій половині січня. Нагорода в кожній номінації – диплом переможця і сертифікат на придбання книг у мережі книгарень «Є». Автор-переможець антипремії «Золота булька» сертифікату на придбання книжок не отримує.

14. В умовах пандемії редакція ЛітАкценту залишає за собою право організовувати церемонію нагородження переможців книжкової премії  «ЛітАкцент року – 2020» в режимі онлайн.

Джерело: «ЛітАкцент«

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я