Юлія Бережко-Камінська: «Поезія – це камертон, який налаштовує на вірне звучання»

0
660

1 лютого о 16:00 у Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці імені первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія відбудеться презентація книги Юлії Бережко-Камінської «Пошепки і вголос», в 2018 році номінованої на Національну Шевченківську премію.

Юлія Бережко-Камінська: 

«Поезія – це камертон, який налаштовує на вірне звучання»

Із творчістю Юлії Бережко-Камінської знайомі майже в усіх куточках нашої країни. Її поезія (а в поетеси у творчому доробку – шість збірок та співавторство більш ніж у 40 колективних альманахах) – класична за формою, вирізняється надзвичайно глибинним змістом. Шоста збірка Юлії «Пошепки і вголос» минулого року номінувалася на Державну Шевченківську премію, – поетеса була наймолодшою номінанткою.

У недавній телепередачі «Діалоги» (телеканал «Культура») класик української літератури Василь Герасим’юк високо оцінив творчість Юлії: «Ви закінчили «школу» Ліни Костенко з золотою медаллю та «університет» Ліни Костенко з відзнакою». 

Юлія Бережко-Камінська – переможець багатьох літературних конкурсів: всеукраїнського літературного конкурсу імені Григора Тютюнника (2017 р., 1 місце); міжнародного поетичного конкурсу «Чатує в століттях Чернеча гора» (Канів, 2017); міжнародного фестивалю «Зірка Різдва» (2017 р.); всеукраїнського літературного конкурсу «Відродження поезії – 2017» (Одеса, 2017 р.), вона – лауреат премії «Літературний Олімп» (І місце у номінації «Поезія»), інших конкурсів.

Понад 40 поезій Юлії покладено на музику, дві пісні створені у співавторстві з народним артистом України Ігорем Покладом. 

Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, перший голова Народного Руху, Герой України: 

«Серед багатьох сучасних молодих поетів виокремлюється творчість Юлії Бережко-Камінської. Вона пише стисло, глибоко, осмислено, сконцентровано, незаангажовано, у неї прекрасна органічна мова, свіжі образи, відсутність штучності і надуманості. Їй є що сказати. І вона це робить достойно». 

1 лютого Юлія Бережко-Камінська вперше відвідає місто Дніпро. Її творчий вечір-презентація відбудеться у Дніпровській обласній універсальній науковій бібліотеці (вул. Савченка, 10). 

Захід за підтримки НСПУ

 

Прес-центр НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я