«Бібліотека сержанта» для військових ліцеїстів із Сумщини

0

Чергову партію нових книжок отримали ліцеїсти із Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою в рамках проєкту «Бібліотека сержанта». Організатори — громадська організація «Реформація» за грантової підтримки Українського культурного фонду та видавництва «Наш формат». Основна ідея такого проєкту — це формування списку та підбір певної літератури, на кшталт тій, що обов’язкова для прочитання в американській військовій академії Вест-Пойнт. Про це повідомляє armyinform.

—  Цей проєкт був започаткований на початку 2020 року, а перша така література була відправлена у Львівський ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут за кошти благодійників, — зазначила  координаторка громадської організації «Реформація» Антоніна Артамонова.

Таку літературу в кількості 750 книжок отримає кожний навчальний заклад, для слухачів, що навчаються за програмами військового спрямування. Авторами є люди багатьох професій, зокрема політики, військові, науковці тощо. 

—  Це високоякісні зразки літератури, як-от: мемуаристика, військово-професійна, світоглядна, філософська, історична, художня література. Ми шукали її в усіх куточках України. Обов’язкова умова — матеріал повинен бути викладений лише українською мовою. Дуже багато там вартісних книжок, читаючи які, людина фактично отримує ще одну освіту, —  зазначила Антоніна Артамонова.

Загалом організатори проєкту планують забезпечити 26 навчальних закладів, проте у 2021 році відповідні кошти були виділені допоки що на 7 таких установ. Цього року оновлені посібники вже отримали Військовий інститут танкових військ із Харкова та ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою «Патріот» міста Есхар, що на Харківщині.

Водночас на презентаціях присутні досить відомі особистості, які ведуть живе спілкування з курсантами та ліцеїстами на різноманітну тематику, зокрема і про події на Сході України. Це Сергій «Фома» Фоменко  — український співак, гітарист, композитор і автор пісень, фронтмен українського фолк-рок-гурту «Мандри» та Олександр Чуб — ветеран АТО/ООС, один із героїв фільму Леоніда Кантера «Добровольці Божої Чоти», учасник «Ігор Нескорених», ініціатор створення та головний інструктор дитячого табору «Строкаті Єноти».  

Цьогоріч організатори проєкту «Бібліотека сержанта» планують забезпечити такою літературою Кременчуцький ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою, Одеський військово-морський ліцей, Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат, що на Івано-Франківщині, та Кам’янець-Подільський ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою. 

Фото Євгена Джусупова

Ігор Березинський, кореспондент АрміяInform

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я