Рідкісний «Кобзар» часів життя Шевченка дивом не дали продати на чорному ринку

0

Служба безпеки України не дала вивезти за кордон унікальне прижиттєве видання «Кобзаря» Шевченка, що може коштувати від 50 тисяч доларів США. Про це повідомляє bigkyiv.com.ua. За офіційними даними, наразі у країні залишилося лише 8 примірників такого видання, і вони є культурною та історичною цінністю української нації.

За попередніми даними СБУ, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, що діяв на замовлення європейських клієнтів. Він найняв кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску «Ягодин».

Оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах фігуранта прихований від митного контролю збірник поетичних видань «Кобзар» Т. Г. Шевченка, датований 1860 роком.

За попередніми висновками експертів, вилучене видання «Кобзаря» є однією із останніх прижиттєвих публікацій автора і на аукціонах в Європі може коштувати від 50 тисяч доларів США. Наразі в Україні за офіційними даними залишилося лише 8 примірників такого видання і вони є культурною та історичною цінністю для нашої країни.

У зловмисника також виявлено понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

Вилучене раритетне видання та предмети старовини направлять на експертне дослідження. За його результатами фігурантам планується повідомити про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування вирішать питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я