Представник президента України в АРК Антон Кориневич 22 січня, у День Соборності України, наголосив на особливій важливості соборності українських громадян, які проживають зараз в окупованому Криму й на окупованих територіях Донбасу. Про це повідомляє radiosvoboda.org.
«Якщо більше ста років тому важливим було єднання українців із Наддніпрянщини і Західної України, то сьогодні особливе значення має соборність усіх громадян України, які проживають на території України, зокрема, на тимчасово окупованих територіях – у Криму і на Донбасі. Сьогодні ми живемо у своїй державі, проте значна частина наших громадян проживають в умовах окупації. Саме тому значення Акту Злуки та Дня Соборності сьогодні є важливим символом того, що всі ми разом і тимчасова окупація обов’язково закінчиться, а наш державний прапор буде піднято на всіх частинах території України», – написав Кориневич у привітанні на своїй сторінці в фейсбуці.
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова також висловила впевненість у швидкому «повернення в українську сім’ю» Криму й окупованих територій Донбасу.
«Сьогодні ми, українці, єдині у своїх прагненнях – відновлення територіальної цілісності України, повернення наших незаконно утримуваних громадян і відновлення миру на Сході. Впевнена, що дуже скоро мій рідний Крим, тимчасово окуповані території Донбасу повернуться в українську сім’ю, і це стане ще однією світлою сторінкою в історії нашої держави, яким став акт злуки ЗУНР і УНР 102 роки тому. З днем Соборності України!» – йдеться в повідомленні на її офіційній сторінці в Фейсбуці.
Президент Володимир Зеленський у своєму вітанні висловив упевненість у тому, що в майбутньому українці зможуть «усе подолати і разом стануть творцями нового Акту Злуки».
22 січня 1919 року був проголошений Акт Злуки. Це одна з найвизначніших подій доби Української революції 1917–1921 років. Ухвалення цього документа означало об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
День Соборності України – державне свято, його офіційно відзначають із 1999 року.
Після анексії Криму Росією на початку 2014 року це свято не відзначають на півострові, проте біля пам’ятника Тарасові Шевченку в Сімферополі регулярно з’являються квіти, прикрашені українською символікою.
Прокоментуєте?