У Китаї збудували шкільну бібліотеку у вигляді кита або лайнера

0

І фасад, і планування приміщень покликані стимулювати у дітей цікавість до читання та творчості, пише hmarochos.kiev.ua.

Китайське архітектурне бюро OPEN спроєктувало шкільну бібліотеку, спорудження якої завершили у 2020 році.

Проєкт розробили для міжнародної приватної школи, розташованої у містечку Цзіньцяо (Jinqiao), що входить до агломерації Шанхая. У школі та дитсадку навчаються 2000 учнів віком від трьох до 18 років. Власне, OPEN належать також і проєкт усього шкільного кампусу, для якого вирішили відійти від концепції школи як масивної структури, натомість спроєктувавши низку невеликих будівель на кшталт селища. Однією з найцікавіших споруд на території є бібліотека, яка також включає театр.

Форма будівлі багатьом нагадує кита або океанський лайнер, і це невипадково, адже архітектори вдалися до метафори: учні пливуть в океані знання. І фасад, і планування приміщень покликані стимулювати у дітей цікавість до читання та творчості.

Може здатися, що вікна-ілюмінатори дають замало світла у приміщення, та це не так. Приміщення театру зі сценою потребує найменше природного світла та найбільше звукоізоляції, розташовано на нижньому рівні в глибині будівлі.

Бібліотечні приміщення розмістили на верхніх рівнях. Зони бібліотеки здіймаються спіраллю навколо центральної зали із книгами, яка освітлюється ілюмінаторами з даху.

Архітектори вирішили забезпечити комфортні простори як для більш екстравертних дітей, так і для інтровертів. Тут можна і відшукати усамітнений куточок, і місце для спілкування.

На даху облаштували простір на відкритому повітрі. Також у будівлі є приміщення для кав’ярні.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я