Арт-фестиваль «Спаський трамвай» увосьме «проїхав» вулицями Миколаєва

0

Трамвайна екскурсія містом, поетичні читання, жива музика, кава зі смаколиками і невимушене спілкування в стінах старовинної будівлі – саме так виглядає літературно-краєзнавчий фестиваль «Спаський трамвай», що вже четвертий рік поспіль проходить у Миколаєві. За цей час миколаївці і гості змогли відвідати вже вісім подібних івентів. Восьмий арт-фест мав назву «Плацкартний вагон» і був присвячений вшануванню пам’яті визначних поетів, миколаївців, Дмитра Креміня і Володимира Пучкова, що цього року передчасно пішли у засвіти.

За традицією гості фестивалю спочатку вирушили трамваєм до історичної частини Миколаєва, колишнього Спаську, під акомпанемент цікавих історій незмінного екскурсовода проекту, краєзнавця Євгена Парамонова. Цього разу «Спаський трамвай» вперше пройшов частину свого маршруту закритою трамвайною гілкою.

Після цього екскурсанти побували на старому залізничному вокзалі, де змогли роздивитися цікаву архітектуру давно зачиненої будівлі.

Кінцевим пунктом екскурсійної програми став музей Миколаївського коледжу транспортної інфраструктури (колишній залізничний технікум), розташований у Будинку культури залізничників. Саме тут розгорнулася і літературна частина фестивалю – поетичні читання.

«Уперше миколаївський культурний проект відбувається в цьому місці, — розповіла організаторка «Спаського трамваю» Ольга Сквірська. – Будинок культури залізничників збудований у 1956 році в стилі радянського неокласицизму. Колись тут вирувало культурне життя, але вже багато років локацію законсервовано – немає коштів на ремонт. Та коли я побачила всі ці гігантські вітражі, балюстраду, гвинтові сходи, зрозуміла: поети мають прийти і читати тут свої вірші. Це одна з місій «Спаського трамваю» — відкривати забуті історичні місця».

У різнокольорових відблисках вітражів лунали не лише вірші на залізничну тематику, як того вимагала концепція фестивалю. Цього разу на «Спаському трамваї» згадували визначних миколаївських поетів Дмитра Креміня і Володимира Пучкова.
«За завданням автори фестивалю, — пояснила Ольга Сквірська, — мали написати поетичні тексти з рядками з віршів Дмитра Дмитровича і Володимира Юрійовича: «Задув суховій на Сухому Фонтані» та «…и звезда упала за Терновку». Автори впоралися із завданням. Свої вірші та прозу гостям «Спаського трамваю» читали Тарас Кремінь, Олег Дорош, Аркадій Суров, Ольга Сквірська, Олег Духовний, Джейана Морозенко, Марина Головіна, Євген Уманов, Макс Айдахо.

У другій частині поетичних читань працював «Вільний мікрофон». Усі бажаючі могли виступити з улюбленими віршами Дмитра Креміня і Володимира Пучкова.

Особливу атмосферу дійству надавала жива музика у виконанні студентів Миколаївського музичного училища, а також чай зі склянок зі справжнісінькими підсклянниками, що їх позичила фестивалю «Укрзалізниця».

Прес служба МОО НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я