Фестиваль BooKids Fest на Миколаївщині

0

Завдяки отриманому гранту від Українського культурного фонду Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. Лягіна провела заходи в рамках Відкритого літературного фестивалю BookKids Fest. Основною метою заходу є привернення уваги суспільства до необхідності виховання у дітей потреби і культури читання української дитячої літератури, а також популяризація творів сучасних українських письменників та миколаївських письменників, що пишуть для дітей та підлітків.

Метою заходу було привернення уваги суспільства та громади Миколаєва та Миколаївської області до необхідності виховання у дітей потреби, навиків і культури читання, популяризації престижності читання української дитячої літератури, загалом – отримання доброї освіти і знань, а також популяризація творів сучасних українських письменників, що пишуть для дітей та підлітків.

У рамках фестивалю проводилися творчі зустрічі в школах та бібліотеках області. З юними читачами поспілкувались відомі миколаївські письменники Віра Марущак, Людмила Чижова, Олександр Мачула, Тетяна Свірська. Приємним сюрпризом для дітей були подарунки — книги з автографами письменників за майстерне художнє читання і рекламу їх творів.

Миколаїв (про зустріч з учнями ЗОШ 3 51)

Нова Одеса

В місті Нова Одеса висадився літературний десант. Це в гості до учнів 2-4 класів ЗОШ № 2 завітали Миколаївські письменники: Віра Марущак, Тетяна Свірська, Галина Запорожченко та працівники Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна на чолі з директором бібліотеки Тетяною Анатолівною Жаворонок. Творча зустріч з письменниками відбулася в рамках Відкритого літературного фестивалю «BooKids Fest», що проходив на Миколаївщині за підтримки Українського культурного фонду.

Шкільна та Районна дитяча бібліотеки отримали в дарунок комплекти дитячих книжок сучасних миколаївських авторів, а саме: Марущак В.І. «Вязочка казок», Чижова Л.Я. «Зварю тобі борщику» та збірник «Живлюща сила ємигії» у 3-х томах (Для дошкільнят, Для початкової школи, Для старшокласників).

В святково прикрашеному актовому залі школи, для всіх присутніх, бібліотекарями Новоодеської районної дитячої бібліотеки було оформлено книжкову виставку-інсталяцію «Читаємо твори літераторів-краян». Зустріч пройшла дуже цікаво, діти жваво спілкувалися з письменниками, із захопленням слухали дитячі віршики, гуморески та презентації нових книг.

Віра Марущак (лауреат обласної премії ім. Миколи Аркаса (2002) в номінації «Народна творчість і художня діяльність», член Національної спілки письменників України (2007) та Національної спілки журналістів України (1981) а з січня 2018 року – голова Миколаївської обласної організації НСПУ) презентувала свої нові книжечки «Веселятко» та «Вязочка казок».

Тетяна Свірська, член НСПУ, представила збірку віршів для дітей «Сонячний зайчик», видану в рамках нової обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження у Миколаївській області на 2013-2014 роки. Галина Запорожченко познайомила присутніх з книгою «Мазепа», за яку нагороджена диломом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Пантелеймона Куліша і подарувала цю книгу читачам районної бібліотеки для дітей.

А потім, звичайно, автограф-сесія та колективні фото на згадку про чудову зустріч, яка надовго залишиться в дитячих серцях.

Вознесенськ

В дитячій бібліотеці для учнів п’ятих та шостих класів ЗОШ № 7 відбулася зустріч з відомими миколаївськими письменниками Вірою Марущак, Тетяною Свірською та Галиною Запорожченко. А також на фестиваль завітали директор Миколаївської обласної бібліотеки для дітей імені В. Лягіна Тетяна Жайворонок, заступник директора Олена Романченко, директор КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» Валентина Гідулян. У програмі літературного фестивалю відбулися: інтерактивні спілкування, презентації книг, автограф – сесії. Читачі дитячої бібліотеки також готувалися до цього заходу: читали книги цих письменників, малювали улюблених героїв та з нетерпінням чекали зустрічі. Поетичний світ обдарованої Тетяни Свірської вже з першої її розповіді зачарував своїми творами і бібліотекарів і дітей. Яка багата кольорами її поетична палітра опису природи, спогадів про своє дитинство та свою батьківщину. Ми б її слухали та слухали зачаровано, пригадавши щось своє. І ми матимемо змогу прочитати її книги: «Із вічністю наодинці» та «Подорож у дивне, або нова казка», які вона нам подарувала і в якій є дуже багато цінних порад на все життя. Ось деякі з них: «Все, що насправді цінне потребує справжніх зусиль», «Добре і світле не зникає безслідно, як і те, що робилося з любов’ю для когось», «Віддаючи іншим свою любов, турботу – ми ніколи не збідніємо». І ми впевнені, що літературний талант Тетяни Свірської також ніколи не збідніє, і в її творах ми ще не раз знайдемо для себе поради про головні цінності нашого життя.

Віра Марущак – Кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, яка є автором багатьох прозових творів, провела цікаве невимушене спілкування з користувачами дитячої бібліотеки, які вже прочитали її твір для дітей «Пригоди Нюмочки», а ще познайомила з новим виданням , яке називається «Веселятко» з барвистими та цікавими ілюстраціями, де є таке корисне для всіх батьків звернення: «Якщо ви хочете, щоб ваше маля зростало розумним, добрим, уважним, подбайте про його духовний та естетичний світ змалечку – читайте разом із ним книжки».

Цікаво пройшла зустріч з письменницею Галиною Запорожченко. Вона прочитала уривки своїх творів та познайомила з новим виданням – ліро- епічною поемою «Мазепа», яка присвячена гетьманові України Івану Мазепі.
Письменниця цю книгу подарувала бібліотеці, тож діти зможуть більше дізнатися про цього видатного гетьмана.

Чекаючи на зустріч з письменниками, діти познайомилися з
книжковою виставкою «Літературне сузір`я Миколаївщини», де зібрані твори письменників нашого рідного краю, а потім малювали улюблених героїв цих творів, які виставили на стенді «Намалюю літературні перлини».

Були і подарунки. Дитяча бібліотека отримала в подарунок комплект книжок миколаївських письменників та була організована автогрф-сесія, де кожна дитина отримала автограф. Ця зустріч відкрила для нас нові імена талановитих та цікавих письменників – земляків і залишила в наших серцях бажання прочитати ще більше їх творів.

Широкий Лан
Короткі описи там, де побували ще наші письменники

Арбузинка

Подіум-дискусія

У рамках Відкритого літературного фестивалю «Bookids Fest» у Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В.О. Лягіна відбулася професійна подіум-дискусія «Як залучити дітей до читання сучасних українських книг?».

Відкрили захід та підкреслили значимість теми Димитров Михайло Федорович, начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, Шуляр Василь Іванович, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор педагогічних наук, доцент, заслужений учитель України, Жайворонок Тетяна Анатоліївна, директор Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна, заслужений працівник культури України, Віра Марущак, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України.

Головною метою заходу було обговорення основних больових точок стану читання дітьми сучасної української книжки, а саме: особливості читацької діяльності дітей покоління Z і окремі методики залучення до читання; проблеми, досягнення і можливості бібліотек в просуванні, промоції сучасної української книжки; українська книжка для дітей та підлітків: криза або розквіт у сучасному медіа суспільстві; участь і надбання місцевих авторів у процесі залучення дітей до читання.

Основні спікери дискусії — представники влади (Гладун Світлана Миколаївна, секретар постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Миколаївської обласної ради); науковці Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (Гич Галина Миколаївна, завідувач кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, Лукьяненко Дарія В’ячеславівна, доцент кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, кандидат філологічних наук), провідні фахівці бібліотечних установ Миколаївщини (провідні фахівці Миколаївської обласної бібліотеки для дітей, Сєвач Галина Федорівна, завідувачка Веселинівської дитячої бібліотеки-філії Комунального закладу «Публічна бібліотека» Веселинівської селищної ради, Мороз Наталія Костянтинівна, завідувачка Березнегуватської районної бібліотеки для дітей), керівники видавництв (Румянцева Ганна Валеріївна, директорка видавництва «Іліон», Гудим Ірина Олександрівна, директорка ПП «Гудим І.О.»), дитячі миколаївські письменники (Марущак Віра Іванівна, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, Свірська Тетяна Дмитрівна, Мачула Олександр Миколайович) представили власну візію розв’язання проблем на прикладі демонстрації ефективних рішень, дій, партнерства зі свого досвіду роботи.

Наприкінці заходу учасники дійшли висновку, що процес залучення дітей до читання сучасних українських книг потребує об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін, адже, як відомо «Дитина читає – Україна процвітає!»

Photo by ASTERISK on Unsplash

Інформація надана головою Миколаївської ОО НСПУ Вірою Марущак

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я