«Камертон»: фіналістка Катерина Девдера!

0

Фіналісткою другого концерту «Камертона» стала Катерина Девдера – авторка трьох поетичних збірок: «Співприсутність» (2011), «Літери і стихії» (2015), «Листи до Майстра» (2019). Учасниця другого міжнародного семінару перекладачів «Tłumaczebezgranic» (Вроцлав, 2013). Перекладає з польської (поетичні мініатюри Божени Боби-Диги), іспанської (верілібри Омеро Арідхіса) та англійської (наразі готується до друку третя частина тетралогії Філіпа Пуллмана «Тигр у криниці», детектив для підлітків у її перекладі).

Катерина Девдера народилася в 1990 році в с. Качківка на Вінниччині в сім’ї інтелігентів. Перша поетична публікація Катерини вийшла, коли дівчинці було всього 8 років – в 1998 р. в журналі «Барвінок».

Закінчила Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського за спеціальністю філологія. Рік працювала вчителькою англійської в рідній школі. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Літературна творчість Олега Лишеги: контекст, інтерпретація, рецепція» (2018, Інститут літератури ім. Т. Шевченка НАН України). Нині є молодшим науковим співробітником Інституту літератури.

Один з улюблених літературних жанрів Катерини – есеїстка. Опублікувала літературно-критичні есе «Anno Ann» (про роман «Непрості» Т. Прохаська), «Інший канон» (присвячений збірці поезій Б. Матіяш «Пісня пісень»), а також есе «Викрадачі каменів» – про мандрівку й перебування у письменницькій резиденції (містечко Вісбю, острів Готланд у Швеції).

Здобула гран-прі конкурсу «Молода Республіка Поетів» (Львів, 2015). Лауреатка подільської літературно-мистецької премії «Кришталева вишня» (2016). Лауреатка заохочувальної премії конкурсу «Смолоскип» (2017).

Нагадуємо, другий концерт Міжнародного проєкту «Музично-поетичний салон «Камертон» відбудеться 20 березня о 18:00 в Будинку письменників НСПУ (Київ, вул. Банкова, 2).

Під час концерту звучатиме сучасна і класична інструментальна і вокальна музика від відомих музикантів і талановитих студентів Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, а також поезії фіналістів «Камертона» в акторському виконанні. Низка концертів за підтримки літературного агента з США Єлизавети Соломатіної триватиме упродовж 2020 року. Найкращі поетичні твори увійдуть до аудіоантології сучасної української поезії у співпраці з проектом «Слухай!», а також будуть опубліковані на сторінках літературних видань України і зарубіжжя.

Також звертаємо увагу охочих долучитися до проєкту в якості учасників. До 2 квітня триває добір поезій. Умови читайте тут: https://nspu.com.ua/…/molodih-poetiv-zaproshujut-do-uchast…/.

Кабінет молодого автора НСПУ
#Камертон
#Музично_поетичний_салон_Камертон

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я