Літературний конкурс для школярів “Розповім про подвиг”: твори приймаються до 31.03.2020

0

Умови проведення літературного конкурсу “Розповім про подвиг”-2020

Літературний конкурс “Розповім про подвиг” (далі – конкурс) серед учнів, вихованців, слухачів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Дніпропетровської області є безкоштовним і традиційно проводиться щорічно з 2003 року радою Дніпропетровської обласної організації ветеранів України, департаментом освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та редакцією обласної народної газети “Зоря”, які є його засновниками.

Ідея проведення конкурсу належить письменнику і поету М.С.Селезньову, лауреату багаточисельних державних та літературних премій, члену Національної спілки письменників України, ініційована радою Дніпропетровської обласної організації ветеранів України та підтримана керівництвом області.
Організація і проведення конкурсу будується на принципах загальнодоступності, вільного розвитку особистості, захисту прав та інтересів його учасників.

Тематика конкурсу різноманітна: вірші та прозові твори (статті, есе, нариси), присвячені подіям Другої світової війни 1939 – 1945 років, ветеранам війни, праці та військової служби, висвітленню подвигу сучасників.

1. Задача і цілі конкурсу.

Виявлення дітей та учнівської молоді, здатної внести вклад у вітчизняну культуру, адресна підтримка і розкриття їх духовного світу, заохочення до розвитку творчих здібностей;
підтримка самобутності в прагненні створення літературних творів;

підвищення інтересу до осягнення моральних основ національної культури і духовного багатства народу, до славного минулого країни та рідного краю, до місцевого фольклору і до вивчення рідної мови і літератури;

поглиблення знань дітей та учнівської молоді про найважливіші події в історії рідного краю, України із проведенням історичних паралелей з реаліями сьогоднішнього дня;

формування громадянської позиції підростаючого покоління, заснованого на морально-етичних засадах;

спонукання на активний прояв соціальної позиції “патріот-громадянин”;

виховання патріотизму та любові до Батьківщини шляхом залучення до прекрасного за допомогою художнього слова;
залучення якомога більшої кількості дітей та учнівської молоді
до літературної творчості, активної інтелектуальної діяльності, змістовного дозвілля;

формування естетичної культури засобами мови, виховання, розвиток художнього смаку, фантазії, ініціативи, працьовитості.

2. Умови участі в конкурсі

2.1. Конкурс проводиться щорічно з 01 вересня поточного року по 01 квітня наступного року.

2.2. У конкурсі можуть брати участь автори з числа учнів, вихованців, слухачів закладів загальної середньої, позашкільної освіти Дніпропетровської області. Винятковим правом висування володіє сам автор твору.

Заявка на участь у конкурсі твору вихованця подається керівництвом навчального закладу з наданням такої інформації: найменування закладу освіти, адреса, телефон, електронна пошта, прізвище, ім`я, по-батькові вихователя (вчителя), класс, прізвище, ім`я вихованця-автора твору, назва твору (обов`язково).

Номінації конкурсу:
“Поезія”;
“Проза”.

Щорічно журі розглядає роботи, що надійшли не пізніше 31 березня поточного року, а ті, що надійшли пізніше цієї дати підлягають розгляду в конкурсі наступного року.

Твори, відправлені на адресу журі поштою, повинні мати на конверті штемпель про відправку не пізніше 31 березня поточного року.

Засновники конкурсу не беруть на себе зобов’язання щодо публікації, розповсюдження і популяризації творів, поданих на конкурс.

2.3. У конкурсі беруть участь індивідуальні роботи українською (допускається російською) мовою обсягом не більше 5 сторінок формату А4 в електронному вигляді, набраному на комп’ютері у форматі Word doc шрифтом № 12 через 1,5 інтервалу.

2.4. За бажанням конкурсанта творчі роботи можуть бути ілюстровані малюнками, художніми фотознімками, але кількість знімків не повинна підміняти літературно-художні особливості.
Робота може бути представлена прозовими, поетичними творами, відповідними до тематики конкурсу, ідейно-моральним засадам і кращим традиціям вітчизняної літератури, які мають високий художній рівень.

2.5. Конкурсна робота повинна бути тільки власним твором (авторською).

2.6. Конкурсні роботи перевіряються на плагіат.

2.7. Відповідальність за достовірність авторства роботи несе особа, яка надіслала її на конкурс.

2.8. Не допускається використання псевдоніму.

2.9. Конкурсні роботи не повертаються і не рецензуються. Листування з авторами не ведеться.

2.10. До підведення підсумків конкурсу (див. п.3.5) автор може відкликати свою конкурсну роботу тільки шляхом письмового повідомлення журі конкурсу.

Відкликана автором робота не може бути повторно висунута на конкурс, у тому числі зі змінами та доповненнями.

2.11. Один учасник може надати на конкурс тільки одну роботу. Будь-який твір може висуватися на участь в конкурсі один раз.

2.12. Охорона та захист авторських прав щодо поданих на Конкурс документів здійснюються відповідно до законодавства України.

2.13. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України “Про захист персональних даних”. Таким чином надають згоду на обробку персональних даних відповідно до зазначеного Закону України.

3. Організація роботи конкурсу та підведення його підсумків.

3.1. Для підведення підсумків формується журі конкурсу.

3.2. Призовими є перше, друге і третє місця. Переможці конкурсу нагороджуються дипломами Організаційного комітету конкурсу цінними подарунками, а також отримують спільне фото церемонії нагородження призерів.

Дипломами конкурсу нагороджуються за 2 номінаціями:

І ступеня – 2 учасники, які посіли 1 місце;
ІІ ступеня – 2 учасники, які посіли 2 місце;
ІІІ ступеня – 2 учасники, які посіли 3 місце.

Учасникам, які зайняли 4 – 15 місце за 2 номінаціями, присвоюється звання “Лауреат літературного конкурсу “Розповім про подвиг” і вручається грамота.

Вчителі — вихователі учнів-призерів конкурсу нагороджуються Грамотою Департаменту освіти і науки ОДА за особистий внесок у патріотичне виховання молоді, розвиток творчих здібностей учнів та успішне представництво творів вихованців у літературному конкурсі “Розповім про подвиг” серед учнів, вихованців, слухачів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Дніпропетровської області.

Вчителі – вихователі, які представили на конкурс твори 2 – 5 вихованців,але які не стали призерами, нагороджуються Подякою Дніпропетровської обласної ради ветеранів України за особистий внесок у патріотичне виховання молоді, розвиток творчих здібностей учнів та успішне представництво творів вихованців у літературному конкурсі “Розповім про подвиг” серед учнів, вихованців, слухачів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Дніпропетровської області.

Крім загальних премій можуть присуджуватися також персональні призи відомих літераторів, спеціальні разові призи від спонсорів або організаторів, інші нагороди.

3.3. Умови проведення конкурсу публікуються в газеті “Зоря” та на сайті департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

3.4. Підсумки конкурсу оголошуються щорічно до 1 травня, публікуються в газеті “Зоря” та на сайті департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

3.5. Урочисте нагородження переможців проводиться в останній декаді квітня, або на початку травня.

4. Фінансування конкурсу.

Фінансування конкурсу забезпечує рада Дніпропетровської обласної організації ветеранів України, редакція газети Дніпропетровщини “Зоря”, а також здійснюється за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.

5. Порядок надання робіт.

5.1. При висуванні подаються такі матеріали:

• твір з позначкою на титульному аркуші “На літературний конкурс “Розповім про подвиг”, назва твору обов`язкова;
• лист про висунення, в якому повинні міститися прізвище, ім’я, по батькові, вік, адреса та контактні телефони учасника, електронна адреса (за наявності), повне найменування навчального закладу та клас (група), в якому вчиться автор, прізвище, ім’я, по батькові (повністю) вчителя-наставника з електронною адресою.

5.2. Твори приймаються до 31 березня 2020 року на адресу електронної пошти i.seleznjova@ukr.net , або veteran-dnepr@ukr.net (з позначкою теми – На конкурс «Розповім про подвиг» для І.М.Селезньової).

Контактний телефон: (063) 381-04-54 – Ірина Михайлівна Селезньова – відповідальний секретар Дніпропетровської обласної ради ветеранів.

Умови Конкурсу підготувала відповідальний секретар Дніпропетровської обласної
організації ветеранів
СЕЛЕЗНЬОВА Ірина Михайлівна

Інформація зі сторінки Дніпропетровської ОО НСПУ

Photo by Faris Mohammed on Unsplash

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я