Організатори народної премії «Золотий ліфон», яка визначає найсексуальніших українських митців, оголосили цьогорічних переможців. Перше місце здобув музикант, журналіст, ведучий подкасту Unzip на Суспільне Культура та учасник гурту «Хамерман Знищує Віруси» Альберт Цукренко. Про це організатори премії повідомили на офіційній сторінці у Facebook.
Переможця відзначили за його сценічні образи, сміливість у творчості, сталість та стиль.
«Стильний і розумний, епатажний музикант і добрий сімʼянин, найкращий музичний журналіст та ґрунтовний музичний експерт, бунтар та вишуканий інтелектуал», — йдеться у повідомленні організаторів.
Друге місце посів музикант, співак та ведучий Зіновій Карач, якого відзначили за поєднання витонченості й брутальності, гострого інтелекту та музичної чуттєвості.
Третю сходинку здобув диригент Вадим Яценко, який нещодавно очолив хор імені Григорія Верьовки.
Четверте місце віддали вокалісту гуртів «Мертвий півень» та «Green Silence» Юрію Рокецькому, відзначивши його сценічну харизму, голос та нещодавно видану книжку про лідера «Братів Гадюкіних» Сергія Кузьмінського.
П’яте місце посів актор, режисер і шоумен Олександр (Колмен) Сердюк, якого організатори відзначили, зокрема, за майстерне ведення благодійних аукціонів для війська.
Шосте місце цього року залишилося порожнім. Організатори дискваліфікували поета Сашка (Обрія) Кучеренка, якого аудиторія вивела на шосту позицію за кілька днів до завершення голосування.
Причиною став його вірш «Спляча красуня». Як зазначили в оргкомітеті, твір є фантазією чоловіка (який називає себе «спокусником, хтивцем і гульвісою»), що розглядає в темній електричці незнайому жінку, поки вона спить. Організатори розцінили цей текст як опис переслідування, смакування чужої вразливості та об’єктивацію беззахисної людини.
«Це мерзенність — коли людина отримує задоволення від переваги над кимось, хто не може захиститись. Від думок оволодіти кимось, хто не може сказати «Ні»… Ми не даватимемо жодного рядка рейтингу тому, з ким страшно їхати у одному вагоні. Тому 6 місце «Золотого Ліфону» цього року залишається порожнім», — пояснили своє рішення організатори.
Сьоме місце отримав поет та військовослужбовець Ігор Мітров. Восьме місце стабільно зберігає письменник і чинний військовий Артем Чех. Дев’яте місце посів фронтмен гурту Kozak System Іван Леньо. Замикає десятку найпривабливіших митців письменник та військовослужбовець Василь Піддубний (Сірий Кіт).
Також оприлюднили імена переможців, які посіли з 11-ї по 15-ту сходинку:
11 місце — письменник і волонтер Андрій Любка;
12 місце — письменник і музикант Сергій Жадан;
13 місце — письменник та військовослужбовець Артур Дронь;
14 місце — поет Артем Полежака;
15 місце — актор Олексій Гнатковський, який став переможцем премії у 2024 році.
«Золотий ліфон» — це жартівлива українська народна премія, якою щороку відзначають найсексуальніших і найхаризматичніших діячів культури та мистецтва.
Переможців та рейтинг формують шляхом відкритого народного голосування в соціальних мережах, зокрема на офіційній сторінці у Facebook.
Анастасія Курінська,
Суспільне Культура


