Продовжується прийом творів на Міжнародну літературну премію імені Василя Портяка

0

Національна спілка письменників України та Фастівська міська рада заснували Міжнародну літературну премію малої прози (оповідання, новела) імені Василя Портяка. Наразі триває прийом заявок.

Положення про Міжнародну літературну премію імені Василя Портяка

1. Міжнародна літературна премія (надалі – Премія) короткої прози (оповідання, новела) імені Василя Портяка заснована Національною спілкою письменників України та Фастівською міською радою.

2. Премія присуджується за кращий літературний твір, який утверджує ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України.

3. Мета Премії – увіковічення пам’яті одного з найкращих новелістів сучасності Василя Портяка, сприяння розвитку короткої прози, відзначення сучасних майстрів новели та оповідання, а також пошук нових імен в українській літературі.

4. Премія присуджується щороку 31 березня до дня народження Василя Портяка.

5. Премія присуджується на конкурсних засадах.

6. До участі у конкурсі на здобуття Премії допускаються автори не залежно від їхнього віку, національності, віросповідування, місця проживання чи громадянства.

7. Щороку присуджується дві Премії: молодіжна авторам віком до 21 року  включно, та доросла.

8. Одна особа не може стати лауреатом Премії двічі.

9. Лауреат молодіжної премії може подавати свій твір на здобуття дорослої премії.

10. Премія не присуджується посмертно.

11. На здобуття Премії висувається лише один оригінальний короткий твір (оповідання, новела) написаний українською мовою та опублікований в друкованому вигляді протягом трьох календарних років: з 01 січня позаминулого року по 31 грудня поточного року.

12. Пропозиції щодо участі у конкурсі на здобуття Премії подаються до Національної спілки письменників України творчими спілками, асоціаціями, літературними об’єднаннями, національно-просвітницькими товариствами, редакціями періодичних видань, а також особисто окремими літераторами.

13. Претендент на здобуття Премії подає до НСПУ такі матеріали:

а. Завірену власноручним підписом письмову заяву щодо висунення твору на здобуття Премії, в якій вказується назва твору, прізвище, ім’я та по батькові автора; копію першої сторінки паспорта з датою народження; адресу проживання; контактний номер телефону та електронна пошта, а також письмову згоду на обробку його персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

б. Примірник твору, опублікованого в книзі, журналі чи газеті для підтвердження дати його оприлюднення, а також обов’язково текст твору в електронному вигляді форматом: doc, docx, rtf, pdf, кегль 14.  

14. Документи та текст друкованого твору приймаються до 31 грудня поточного року на адресу: НСПУ, вул. Банкова, 2, м. Київ, з позначкою на конверті «Премія ім. Василя Портяка». Крім того текст твору в електронному варіанті з прізвищем автора подається окремо на E-mail: nspu@ukr.net з позначкою «Премія ім. Василя Портяка».

15. У разі невідповідності поданих документів цим вимогам, клопотання не розглядається.

16. Журі розглядає, обговорює та оцінює твори у два тури.

а. Перший тур – відбір кращих десяти творів в молодіжній номінації та десяти творів в дорослій номінації та допущення їх до другого туру.

б. Другий тур – підсумкове обговорення десяти кращих творів та визначення переможців.

17. Особам, яким присуджується Премія, присвоюється звання лауреата міжнародної літературної премії імені Василя Портяка, вручається диплом, а в дорослій номінації ще й нагрудний знак та виплачується грошова винагорода в сумі п’яти тисяч гривень у молодіжній номінації та десяти тисяч гривень у дорослій номінації.

18. Відзначення лауреатів Премії відбувається в урочистій обстановці кожного року в місті Фастові 31 березня в день народження Василя Портяка.

19. До наступного вручення Премії видається збірка з десяти кращих новел і оповідань, які номінувалися на Премії.

20. Інформація щодо результатів проведення конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті НСПУ та в газеті «Літературна Україна».

Журі премії імені В. Портяка

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я