Розпочато прийом книг на здобуття премії імені Михайла Коцюбинського

0

Розпочато прийом книг на здобуття у 2019 р. Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського. Цього року лауреати визначатимуться у трьох номінаціях: художня, науково-популярна та дитяча література. Лауреат у кожній номінації отримує диплом і 20 тис. грн.

Чекаємо на книги 2019, 2018, 2017 рр. видання від номінантів, які висуваються організаціями. Можливо також самовисування і висування членами журі. Прийом заявок триватиме до 31 серпня. Надсилайте поштою у Вінницьку обласну організацію НСПУ, вулиця Соборна, 72, кімната 205, Вінниця, 21050. Вручення премії – у середині вересня.

Додаток

до розпорядження голови облдержадміністрації

від 16 вересня 1997 р. № 306

(у редакції розпорядження голови облдерж-

адміністрації від 26 грудня 2018 року № 995)

ПОЛОЖЕННЯ

про Всеукраїнську літературну премію імені Михайла Коцюбинського

Всеукраїнська літературна премія імені Михайла Коцюбинського заснована Вінницькою обласною державною адміністрацією та Вінницькою організацією Спілки письменників України з метою вшанування пам’яті великого українського письменника, нашого земляка М. М. Коцюбинського і відзначення високохудожніх творів українських письменників, ґрунтовних праць у царині публіцистики і літературної критики, історії літератури, краєзнавства.

Премія передбачає три номінації. На здобуття премії у першій номінації можуть претендувати автори талановитих романів, повістей, книжок, оповідань, новел, поетичних збірок, драматичних творів, публіцистики, в яких відображено гуманістичні ідеали, одвічне прагнення народу до свободи, звеличено красу рідної землі і людських помислів. У другій номінації право на здобуття премії дістають дослідники мистецтва слова – автори монографій, розвідок, мемуарів, критичних есеїв, літературно-краєзнавчих нарисів. На здобуття премії у третій номінації претендують автори художніх творів для дітей та юнацтва та про дітей та юнацтво.

Як правило, кандидатів на здобуття премії можуть висувати творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади, редакції газет і журналів, громадські об’єднання.

Подання, що містить коротку характеристику твору і відомості про автора, необхідно подати до Вінницької організації НСПУ на бланку установи, яка висуває кандидатуру, скріплюється печаткою та підписом голови організації. До цього додаються 3 примірники творів, що вийшли друком у книжному форматі за останні три роки.

Термін подання документів з 1 травня до 1 вересня.

Присудження премії відбувається внаслідок таємного голосування членів журі, які не мають права номінуватися на її здобуття. Щороку премія присуджується лише одному автору у кожній номінації.

Вручення відбувається під час урочистого заходу до дня народження М. Коцюбинського у Вінницькому літературно-меморіальному музеї письменника.

Призовий фонд складає 60000 грн. Лауреати премії у кожній номінації отримують диплом і грошову відзнаку по 20000 гривень кожен.

Прес-центр НСПУ;

Інформацію надав Андрій Стебелєв,

голова Вінницької міської організації НСПУ

unsplash-logoJohn-Mark Smith

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я