Студенти й співробітники Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли участь в урочистостях на честь відзначення лауреатів премії імені Володимира Сосюри, повідомляє Краснослов з посиланням на першоджерело.
Святковий захід було проведено 5 березня 2020 року в Музеї-кімнаті імені Олеся Гончара Інституту філології КНУ. У нагородженні взяли участь головний редактор всеукраїнської газети «Літературна Україна» Сергій Куліда, керівник Центру літературної творчості Михайло Наєнко, а також студенти-учасники літературної студії імені Максима Рильського.
Працівник і випускник КНУ Михайло Наєнко привітав присутніх із важливою літературною подією й зауважив, що місце зустрічі обрано невипадково, бо Олесь Гончар завжди цікавився успіхами юних митців, усіляко підтримував і заохочував їх. За словами Михайла Наєнка, Олесь Терентійович завжди був високої думки про творчість Сосюри й стверджував: «Кілька поколінь студентів виростало з його лірикою на вустах, численні ентузіасти розносили співуче Сосюрине слово по всій Україні».
До слова було запрошено Сергія Куліду, який нагадав учасникам засідання: «Премія імені Володимира Сосюри – одна з найкращих і найповажніших. Її засновано солідним загальноукраїнським виданням «Літературна Україна», що додає авторитетності й самій відзнаці. Премію завжди вручали досить літнім поетам, але віднедавна намагаємося звертати увагу й на молодих митців».
Сергій Куліда публічно оголосив лауреатів 2019 року, відзнака дісталася випускникові КНУ Олександрові Вертілю й поетці з Вінничини Руслані Мельничук. Прибути на урочисте засідання вдалося тільки Руслані Мельничук, проте Сергій Куліда нагадав учасникам урочистого заходу, що їхній старший колега «наразі є заслуженим лауреатом літературних премій імені Пилипа Рудя, імені Олександра Олеся та імені Василя Мисика. Вірші цього випускника КНУ перекладалися російською, білоруською, болгарською й італійською мовами. Від червня 1992 року він є членом Національної спілки письменників України, із вересня 2003 року – головою Сумської організації НСПУ, наразі ж його обрано ще й членом Президії НСПУ».
Нагороджена поетка Руслана Мельничук подякувала головному редакторові «Літературної України» за важливу для її особистого творчого розвитку відзнаку, зачитала декілька власних віршів і процитувала одну з поезій Володимира Сосюри. Опісля того присутні літстудійці Інституту філології КНУ зачитували свої зовсім нові й уже визнані прозові й поетичні твори, ділилися враженнями від почутого, давали одне одному дружні творчі поради й дослухалися до літературознавчих порад поважних експертів-філологів.
До речі, Видання «Літературна Україна» засновано в 1927 році. Працівники редакції, окрім випуску самої газети, працюють над виданням серій книг «Бібліотека газети «Літературна Україна» й «Висока полиця «Літературної України». У 2012 році це видання було занесено до Книги рекордів України як «найдавнішу україномовну українську літературну газету, що нині виходить». Літературну премію імені Володимира Сосюри було засновано в 1982 році редакцією газети «Літературна Україна» й Спілкою письменників України. Звідтоді премію вручають щороку, лауреатів відзначають за найкращу поетичну публікацію на сторінках газети й за дослідження творчого спадку Володимира Сосюри.