«Творчий ковчег» відновив свої поетичні рейси

0

23 листопада у столичному Будинку письменників України після кількамісячної перерви відновила свої зустрічі молодіжна літературна студія «Творчий ковчег». Вона, як і раніше, зібрала київських поетів, які, втім, не лише читали власні твори, а й аналізували почуті від своїх колег по перу. Ведучою студії стала нова секретарка по роботі з молоддю НСПУ Юлія Бережко-Камінська.

«Літературна студія «Творчий ковчег», започаткована моєю попередницею Богданою Гайворонською, вже встигла стати популярною серед молоді, тож її робота буде продовжена, а заодно – й доповнена деякими нововведеннями. Відтепер ми будемо не лише читати один одному свої напрацювання, а й коментувати їх, обговорювати, відмічати сильні сторони і недоопрацьовані. Це допомагатиме рости майстерності. А для кращого ефекту на кожну зустріч будемо запрошувати досвідченого експерта, слово якого для молоді може багато чого змінити в їхньому підході до власної творчості», – розповіла, відкриваючи студію, Юлія Бережко-Камінська.


Першим таким експертом була поет, викладач, кандидат філологічних наук, засновниця арт-спільноти «Перехрестя» та Всеукраїнського конкурсу урбаністичної поезії «Урба- Перехрестя», авторка практичних розробок із авторського саморедагування поезії та фото-поезії Вікторія Осташ. Маючи багаторічний досвід роботи з молоддю, пані Вікторія кожному учаснику студії дала чимало корисних порад, як покращити свої тексти і не припускатися прикрих помилок.

Центральною подією засідання «Творчого ковчегу» стала презентація нової книги нового члена Національної спілки письменників України Любові Лисенко, яку знають під творчим псевдонімом Марґо Ґейко. Поетеса (до слова – кандидат культурології, доцент кафедри мов Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, перекладач і викладач німецької та англійської мов, лінгвокультуролог), представила вибрані поезії із двох власних збірок «AMARGO» та «Маргаритки для Майстра», присвятивши їх Дню пам’яті жертв Голодомору, який співпав із днем зустрічі студійців. Тож і хвилиною мовчання вшанували пам’ять предків, які не пережили тих страшних випробувань, і свічку запалили.

Особливої глибини вечору додала музика Фредеріка Шопена у виконанні студентки Національної музичної академії імені П.І. Чайковського Віолетти Фіалко. Такі музичні доповнення в літературній студії – не поодинокий випадок, а скоріше вже добра традиція, яку підтримуватимуть і надалі.

Чи то через те, що день такий видався, чи зріла душею молодь зібралася, але листопадове засідання «Творчого ковчегу» було суголосним останнім дням осені, наповненої відразу кількома трагічними для нашого народу подіями. Звучала філософська, громадянська лірика, згадували і нинішню війну, і Чорнобильську катастрофу, хоча попри все кожен автор все ж виходив на світле, сердечне, сповнене любові і сподівань звучання.

Наступне засідання «Творчого ковчегу» відбудеться 21 грудня, за цією ж адресою: Київ, вул. Банкова, 2, Будинок письменників України. Вхід вільний для всіх охочих. Заборони для поетів, які за паспортом вже не причетні до молоді, не існує.

Юлія Бережко-Камінська, секретар НСПУ по роботі з молоддю

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я