Віктор Начиняний – лавреат Дніпровської міської премії ім. Павла Кононенка

0

У Дніпрі визначено лавреата міської премії ім. Павла Кононенка 2021 року. Цьогоріч ми вітаємо з перемогою нашого найстарішого колегу – ­поета  Віктора Начиняного.  

Віктор Митрофанович Начиняний протягом тривалого часу плідно працює в літературі.

Народився поет на Дніпропетровщині, у селищі Сухачівка, яке 250 років тому заснували козаки. За освітою – філолог, тривалий час працював викладачем української мови та літератури. Сотні колишніх його учнів із вдячністю згадують уроки патріотизму й любові до рідного краю, які подарував їм учитель. Друге крило В. Начиняного – це садівництво. Він і сьогодні залюбки трудиться в саду, вирощує чудові плоди і ягоди.

Останнім часом Віктор Начиняний випустив низку книжок поезії та прози – «Вікна відчинені», «Дніпрові пороги і гуки Гуцульщини», «В підкові голубій Дніпра», «Країна першого кохання», «Море мрій».

Переважна більшість поезій Віктора Митрофановича читаються на одному подиху. Вони здаються простими за побудовою, але відзначаються глибиною думки, несподіваними сюжетними поворотами, цікавою образною системою. Вже не раз помічено, що його рядки серцем виколисані. У них все справжнє, все дихає запахами плодючої землі.

У книзі «Море мрій», яка щойно побачила світ, знаходимо відповіді на численні запитання, які ставить життя. Бачиться, що автор, маючи великий життєвий і творчий досвід, трепетно передає все найзаповітніше молодшому за віком читачеві.

Письменник бере активну участь у багатьох заходах, які проходять у місті Дніпро, його творами захоплюються шанувальники високої поезії.

Творчих звершень Вам, Вікторе Митрофановичу!!!

Пресслужба ДОО НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я