З нагоди незабарного ювілею відомого українського письменника й кінорежисера зі світовим ім’ям Олександра Довженка (10 вересня 1894 – 25 листопада 1956) в Івано-Франківському осередку Національної спілки кінематографістів України презентували поштові марку, конверт і листівку за проєктом «Власна марка» «Укрпошти», присвячені 130-річчю митця, які випустили за підтримки технологічної компанії «Благо».
Дійство відбулося в івано-франківському театрі кіно «Люм’єр» напередодні Дня українського кіно, який відзначили 14 вересня. Перед презентацією поштового блоку, в якій взяли участь і народна депутатка Оксана Савчук та секретар міської ради Віктор Синишин, подарував своє мистецтво глядачам ансамбль народної музики «Бревіс» (художній керівник – заслужений артист України Ярослав Бибик) обласної філармонії ім. Іри Маланюк.
Координаторка проєкту, виконувачка обов’язків голови спілчанського осередку (багатолітній його очільник Юліан Яковина недавно помер, і присутні вшанували його пам’ять) Ольга Терешкун підкреслила, що уродженець Чернігівщини з козацьким корінням через усе своє життя проніс надзвичайну любов до України. Засвідчив її зокрема як режисер і сценарист кінокартини «Земля», віднесеної 1958 р. світовими знавцями кіномистецтва до числа «12 найкращих фільмів усіх часів і народів». Тож українці не лише віддають данину пам’яті особистості цього видатного кінорежисера, а й тим самим вшановують кінематографічну пам’ять усього українського народу.
На поштовій марці зображено славнозвісні довженківські яблука – кадр із поетичного за своїм стилем фільму «Земля», а портрет кінорежисера на конверті й листівці виконано у фіолетовому і жовтому кольорах, що контрастують між собою. Як розповів їхній графічний дизайнер – художник, активіст осередку Ігор Васюта, він відтворив в експресіоністських тонах образ Довженка 1922 року, коли той під час своєї дипломатичної місії до Німеччини навчався у приватній мистецькій школі художника Віллі Гекеля…
В. Синишин подякував О. Терешкун за те, що спілчанський осередок зберігає пам’ять про О. Довженка та інших видатних діячів української культури, передає їхню творчу спадщину молодому поколінню прикарпатців, і вручив їй грамоту Івано-Франківської міської ради. Перед показом легендарної кінокартини «Земля», меценатом якого була та сама компанія «Благо», очільниця осередку дуже доречно пояснила глядачам ідею, тему й особливості художньо-виражальних засобів знятої 1930-го на Київській кіностудії (через 27 років їй надали ім’я О. Довженка) німої стрічки, зумовлені тодішніми обмеженими технічними можливостями цього виду мистецької індустрії. У наш час музичний гурт «ДахаБраха» своїм супроводом створив пісенний звуковий ряд відреставрованої фільмокопії стрічки з українськими титрами. За оцінками нинішніх кінознавців, картина символізує містичний зв’язок українців зі своєю землею, тож його розрив між людиною і природою внаслідок колективізації села, про яку йдеться у фільмі, обернувся фатальними для нашого народу наслідками. «Земля» – це своєрідна ода світоглядові й ментальності українців. О. Довженко був предтечею тих митців, котрі пізніше відроджували українське поетичне кіно, започатковане ним.