Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

0

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.

Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод») Аманди Пітерс здобула нагороду серед художньої літератури, а We Were Once a Family: A Story of Love, Death, and Child Removal in America («Колись ми були сім’єю: історія кохання, смерті та вилучення дітей в Америці») Роксани Асгарян — серед нон-фікшну.

«У 1962 році сім’я корінних жителів Мікмак вирушила в штат Мен, щоб збирати літню чорницю, коли їхня молодша дитина, чотирирічна Руті, зникла. Востаннє її бачив шестирічний брат Джо. Розповідаючи історію у розділах від першої особи, які чергуються між Джо та оповідачем на ім’я Норма, цей заплутаний роман захоплює. Хоча героям Пітерса мало що вдається легко, зрештою для всіх них є надія», — зазначили журі.

«Роки роботи репортерки-розслідувачки Асгарян, спрямованого на знайомство з рідними сім’ями шести дітей, убитих їхніми прийомними батьками у 2018 році, виявили руйнівну мережу бідності між поколіннями, насильства та тяжких розлучень. Книжки викриває трагедію того, що трапилося, і постійні, нестерпні недоліки системи прийомних сімей», — ідеться в коментарі журі.

Медаль Ендрю Карнегі (англ. Andrew Carnegie Medals for Excellence in Fiction and Nonfiction) — щорічна літературна нагорода США, яку присуджують за видатні досягнення в художній літературі та публіцистиці авторам книжок, виданих у США. Медаль показує судження та думки бібліотечних професіоналів і книготорговців, а також відзначає книги для дорослих читачів. Премія названа на честь шотландського філантропа Ендрю Карнегі (1835–1919), який заснував понад 2800 бібліотек в англомовних країнах.

Нагадаємо, у 2018 медаль Ендрю Карнегі отримала книжка Джеральдін Маккореан «Де закінчується світ». У 2022 році нагороду отримала книжка «Тисяча злочинів Мін Цу» Тома Ліна.

Зображення: сайт премії

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я