Арешт будівель «россотрудничества» допоможе повернути вкрадені культурні цінності України – Ткаченко

0

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко вважає, що арешт у різних країнах світу будівель федерального агентства у справах Співдружності Незалежних Держав, співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці (россотрудничества) сприяв би поверненню вкрадених рф в Україні культурних цінностей.

Таку думку глава МКІП висловив на брифінгу у Медіа Центрі Україна — Укрінформ.

«Якщо вже Захід арештовує активи російських олігархів, державних корпорацій, є чудові організації «россотрудничества». У них є дужа велика кількість будівель по всьому світу. Накладання арешту на ці прекрасні будівлі, зокрема розташовані в самому центрі Парижа, я думаю, були б гарною відповіддю щодо гарантів повернення нам цінностей (вкрадених – ред.)», — сказав Ткаченко.

Він нагадав, що тільки на Херсонщині росіяни викрали близько 80% музейного художнього фонду.

«Там наші фахівці зараз працюють над уточненням масштабів пограбування. Це питання поставило ЮНЕСКО з погляду верифікації того, що було вкрадено, для запобігання незаконному трафіку наших цінностей», — додав урядовець.

Безперечно, підкреслив міністр, усі ці пограбування говорять про нищівну боротьбу росіян проти нашої культури та ідентичності. Та з іншого боку Україна має здійснювати кроки стосовно криміналізації російської діяльності у сфері культури.

Як повідомлялося, російські військові пограбували кілька десятків українських музеїв за час повномасштабного вторгнення. Зокрема солдати російської армії розграбували Херсонський художній музей.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я