Артисти театру ляльок «Бавка» виступили для українських дітей у Словаччині

0

На запрошення Центральної Ради русинів-українців Словацької Республіки та за підтримки Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА 20-21 квітня артисти Закарпатського академічного обласного театру ляльок подорожували до словацьких міст Пряшів та Кошиці для підтримки дітей-біженців з України.

Виступи відбулися у Словацько-українському культурно-інформаційному центрі та у з’єднаній школі імені Тараса Шевченка з українською мовою навчання у Пряшеві, а також у Кошицькому театрі ляльок, причому охочих подивитись виставу українською мовою було так багато, що закарпатські лялькарі відіграли за два дні чотири рази замість запланованих трьох.

Для показу українським діткам закарпатські лялькарі підготували виставу-гру «Мишка і рожева стрічка» за п’єсою київського драматурга, режисера і педагога, заслуженого діяча мистецтв України Руслана Неупокоєва. Режисерка вистави, заслужена артистка України Наталія Орєшнікова терміново ввела заміну в акторському складі вистави, адже виїхали за кордон «жіночим загоном». Окрім суто вистави, актриси Олена Пишка, Ганна Ліпчей, Дар’я Голяна та Світлана Бєлікова підготували рухливі ігри з малечею. Подібну «арттерапію» ляльковими виставами та іграми протягом березня лялькарі щоденно проводили й в Ужгороді з дітками вимушених переселенців.

Після виступів словацькі організатори заходу роздавали діткам Пасхальні гостинці. Глядачі надзвичайно тепло сприйняли закарпатських артистів, щиро раділи, сподівались на подальші зустрічі.

Треба відзначити, що театр ляльок у Кошицях, із яким Закарпатський академічний обласний театр ляльок має багаторічні дружні зв’язки,  одразу після початку війни в Україні активно долучився до різних форм допомоги українським біженцям — вони збирають гуманітарну допомогу, грають вистави для українських матерів із маленькими дітьми, які знайшли тимчасовий притулок у Кошицях. І цього разу щиро вітали друзів та колег у себе в затишному приміщенні театру.

Отож спільний проєкт підтримки українських дітей якнайкраще влучно відбувся саме напередодні світлого Пасхального свята. Закарпатські митці сердечно подякували словацькому народові за підтримку українців у такий скрутний час. Організатори свята для українських родин так само щиро дякували колективу театру, директору-художньому керівникові Мирославу Петію за ініціативу та вистави, якими, бодай на короткий час, порадували дітей і дали їм можливість забути про випробування, які довелось пережити.

Ніна Малишка

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я