Автори сучасної військової літератури відвідали Донеччину та Луганщину

0
708

Автори сучасної військової літератури відвідали Донеччину та Луганщину у рамках щорічного літературного фестивалю «Кальміюс». Про це повідомляє armyinform.com.ua.

Ветерани російсько-української війни Василь Піддубний із Житомирщини та Віталій Запека з Полтавщини зустрілися з поціновувачами своєї творчості в декількох місцях — у Краматорську й Сєвєродонецьку.

Зокрема на Луганщині такі зустрічі відбулися на базі українського розмовного клубу та у кризовому медіацентрі «Сіверський Донець».

Заходи відбувалися з усіма пересторогами, які регламентовані карантинними обмеженнями щодо COVID-19. Утім, поспілкуватися з улюбленими авторами прийшли як цивільні місцеві мешканці, так і військовослужбовці, що беруть участь в операції Об’єднаних сил.

Говорили не лише про те, що, власне, спонукало ветеранів АТО/ООС стати на письменницьку стезю, а й про нагальні проблеми сьогодення української культури. Зокрема про те, чому в суспільстві, а особливо серед молоді, згасає інтерес до подій, які відбуваються в державі. Про національно-патріотичні ідеї, які потрібно плекати та втілювати в життя, щоби повернути розуми й серця мешканців тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини. Про боротьбу з тотальним зросійщенням регіону тощо.

— Легко бути патріотом там, де тебе й так підтримують, — говорить Василь Піддубний. — А зрозуміти, що таке патріотизм, чого вартує підтримка можна саме тут, на прифронтових територіях. Бо тут є люди, для яких наша письменницька діяльність, наша підтримка, українські ідеї є надзвичайно важливими! Тому ми маємо приїжджати сюди, спілкуватися з місцевим населенням, повертати їх із-під впливу ворожої пропаганди.

Крім цього, автори військової літератури, звісно, розповіли присутнім про історію написання власних книг. Про людей, про особливості тих чи інших життєвих ситуацій, пов’язаних зі службою та участю авторів у відбитті російської агресії, які згодом увійшли до опублікованих романів та оповідань. Варто відзначити, що виступи Василя Піддубного та Віталія Запеки були сповнені життєвого гумору й позитиву. Про подекуди непрості речі вони здатні розповісти з іронією, передати колорит та атмосферу ситуацій, у яких опинялися прототипи їхніх книжкових персонажів, описати події, що траплялися в реальному житті.

Зі слів Василя Піддубного, лейтмотивом більшості його творів є повсякдення воїнів АТО/ООС. Це розповіді про життя, про побутові ситуації, про характери та емоції солдатів та офіцерів. Тих, хто з пересторогою ставиться до книг про події російсько-української війни, мовляв, там суцільний жах і смерть, автор переконує: ветеранська література якраз про інше — про життя воїнів у бойових умовах і про їхню мотивацію щодо захисту Батьківщини. І власне для того, щоб краще зрозуміти воїнів, пересічному громадянинові варто читати сучасну ветеранську літературу.

Одна з організаторок літературних зустрічей у Сєвєродонецьку, викладачка української мови в розмовному клубі Мар’яна Вольська наголошує, що їй було надзвичайно цікаво зустрітися з військовими письменниками. Адже до цієї події в її колі спілкування не було людей, пов’язаних із військом. А цей захід спонукав змінити уявлення про деякі наявні в суспільстві упередження, зрозуміти потребу й актуальність культурного спротиву російській агресії.

Військовослужбовці, що завітали на зустріч із військовими письменниками, активно спілкувалися щодо розвитку співпраці. І вже запросили бійців літературного фронту до участі в майбутніх заходах військово-патріотичного виховання молоді, які у перспективі мають відбутися в регіоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ». Крім того, армійці зазначають, що такі проєкти потрібні і для, як кажуть, внутрішнього вжитку. Бо знайомство та цікава бесіда з побратимами, що нині розвивають сучасну українську літературу, значно розширює культурний потенціал захисників України.

Детальніше про те, як відбувалися зустрічі, про що говорили військові автори з аудиторією, дивіться у нашому відео:

Фото автора.

Відео: Олександр Мостовий, Олег Шипуля (Військове телебачення України)   

Володимир Скоростецький


Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я