Шоу-виставу «Шевченко 2.0», створену Харківським академічним театром імені Тараса Шевченка «Березіль» в колаборації зі співаком EL Kravchuk покажуть на великій сцені Київського національного театру імені Івана Франка.
Про це повідомляє Укрінформ.
Виставу за п’єсою сучасного українського драматурга Дмитра Тернового у режисурі Олександра Ковшуна вперше презентують 11 листопада у Києві.
Як розповіли в театрі «Березіль», вистава «Шевченко 2.0», поставлена за мотивами особистих щоденників Тараса Шевченка, органічно поєднує історію та сучасність, життєві події і театральну гру, лірику і чорний гумор, складну авангардну музику та естрадні пісні-омажі на вірші Кобзаря у виконанні EL Kravchuk. Відомий співак також є виконавцем однієї з ролей, а разом з академіком-фізиком Борисом Гриньовим — співавтором ідеї всього проєкту.
«Для мене робота над п’єсою стала особистим відкриттям постаті Тараса Шевченка. Я захопився ним і як митцем, і як людиною, та намагався через текст поділитися цим своїм емоційним враженням. Мені хотілося, аби глядачі побачили поета як абсолютно сучасну, суголосну нашому сьогоденню особистість, бо насправді таким він і є. Хотілося зробити видимими деякі стереотипи нашого сприйняття, щоб позбутися їх і відкритися для нового погляду», — розповів драматург Дмитро Терновий.
Як зазначила менеджерка проєкту Маргарита Корнющенко, хоча п’єса спирається на документальний матеріал – щоденники поета – вона написана як фантасмагорія, і в сценічному втіленні такий підхід підхоплюється і розвивається. «Шевченко 2.0» – це видовищне і динамічне дійство: з відеопроєкціями, масштабними декораціями і стильними костюмами від українського дизайнера Костянтина Пономарьова.
З цього приводу режисер вистави Олександр Ковшун зазначає: «В той час, як війна занурює нас в суцільний морок, я просто беру доступний інструментарій (в моєму випадку це театральне мистецтво) і на якомусь інстинктивному рівні намагаюся висвітлити цю темряву, вихопити моменти життя. А життя різне, в ньому є місце і радості, і любові, і стьобу, і фантазіям. Тому навіть про таку серйозну і поважну постать, як Тарас Шевченко, в мене вийшла вистава-шоу».
Фінансування проєкту «Шевченко 2.0» було здійснено зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023, Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.
Фото надані театром «Березіль»