Бібліотека європейського філософа Станіслава Вінценза повернулася до України

0

У Львові відкриється виставка унікальних книжок із приватної збірки письменника «Вінценз. Бібліотека». Колекція повернулася до України зусиллями мецената Миколи Княжицького.

Про це повідомляє espreso.tv.

У понеділок, 8 лютого о 16:00 у Львівському історичному музеї (Італійський дворик) відбудеться відкриття виставки «Вінценз. Бібліотека», присвяченої видатній особистості, польському письменнику та філософу Станіславу Вінцензу. 

Приватна бібліотека «Гомера Гуцульщини» повернулася до України за сприяння народного депутата Миколи Княжицького.

Експозицію виставки складатимуть майже 1000 раритетних книжок. Серед них унікальні видання Гомера, Данте, Шекспіра, Платона. А також примірники з автографами та посвятами сучасників та приятелів письменника  — Єжи Ґедройця, Чеслава Мілоша, Юзефа Чапського, Ґустава Герлінґ-Ґрудзінського, численних французьких, німецьких, американських інтелектуалів.

Бібліотеку Вінценза було придбано у Німеччині. 

«Вінценз повернеться не просто у Львів – він повернеться у центр міста, тому що на його бібліотеку зможуть подивитися люди прямо на площі Ринок, зайшовши в Італійський дворик у будинку Корнякта, піднявшись на другий поверх у прекрасну величну залу, із вікон якого видно серце міста Лева. А згодом бібліотека Вінценза стане доступна для студентів і дослідників з усього світу, тому що вона буде відкритою для огляду, для роботи, для опрацювання в найкращому українському вищому навчальному закладі – Українському католицькому університеті» — зазначає Микола Княжицький.

Виставка буде представлена широкому загалу глядачів у Львівському історичному музеї з 8 до 21 лютого. Після цього книги будуть депоновані в інформаційно-культурному центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету у Львові.

Ініціатор та меценат виставки – народний депутат України Микола Княжицький. 

Організатор: Громадська організація «Всеукраїнський демократичний форум», медійний партнер – телеканал «Еспресо». 

Автор експозиції – відомий український художник та мистецтвознавець Влодко Костирко.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я