БРИФІНГ ІЗ ЛАУРЕАТОМ ШВЕЙЦАРСЬКОЇ ПРЕМІЇ

0

«Ігор Павлюк – унікальний тим, що він  – письменник від Бога, і його ніби ніщо не цікавить в ту мить, коли він творить. Але коли він щось путнє утнув, то вже нехай про це знають у світі. Він – один із тих, хто зробив серйозні кроки, утверджуючи статус української літератури за кордоном. Це один із перших літературних емісарів, який здобув певне ім’я і гідно несе прапор української літератури в інші країни»,– зазначив під час прес-конференції в Швейцарському готелі в.о. голови ЛОО НСПУ  Олександр Дяк, вітаючи від імені Львівської письменницької братії лавреата Міжнародної премії, яку той недавно отримав у Швейцарії.

І хоча відзнака не передбачає грошової винагороди, проте вона дає можливість лавреатові видавати книжки в Європі, підвищує його статус на світовому рівні, і в Ігоря Павлюка збільшилася кількість пропозицій на видання книжок.    

Відтак член найдавнішого (Англійського) Пен-клубу розповів журналістам про своїх діток – нові книжки, видані в Україні, та білінгву  «Arthania».  

«Arthania», за яку Ігор Павлюк удостоївся премії, – це древня назва України, хоча і не в тих координатах, що тепер. Вона об’єднала шість держав (Польщу, Німеччину, Австрію, Ліхтенштейн, Італію, Швейцарію), які об’їхав автор, щоб добратися до цієї премії. Отже, шість країн залучено до в цієї книжки: Україна – це автор, США – видавець, Китай – автор передмови до цього видання Нобелівський лауреат Мо Янь, а також діаспорний американець, колишній львів’янин – перекладач Юрій Лазірко, Британія – редакторка Хілларі Шерз, а також Ганна Косів – покійна донька знаного Михайла Косіва. Вперше в українській літературі вийшла така унікальна  річ.

Леся Бернакевич, відповідальна секретарка Львівської обласної організації НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я