Британський історик, журналіст та письменник віддав свою премію переможця Lionel Gelber Prize 2024 ЗСУ

0

Британський історик, журналіст та письменник Тімоті Ґартон Еш віддав власну премію як переможця Lionel Gelber Prize 2024 українським оборонцям.

Про це 16 травня розповідає пресслужба фонду «Повернись живим», пише Рубрика.

На початку травня Еш перерахував фонду 50 тисяч канадських доларів, або 1,4 млн гривень.

«Я не можу уявити собі кращого застосування премії, отриманої за книгу про новітню європейську історію, ніж пожертвувати її на оснащення Збройних сил України для перемоги. Адже на кону в цій війні стоїть не що інше, як майбутнє Європи», — говорить він.

Разом із фондом історик передав бійцям 409 окремого стрілецького батальйону 22 ОМБр обладнання на 2,8 мільйона гривень.

Військові отримали:

  • чотири квадрокоптери DJI Mavic 3T,
  • десять тепловізійних монокулярів,
  • десять монокулярів нічного бачення,
  • кріплення для ПНБ,
  • чотири монокуляри Minox.

Тімоті Ґартон Еш — автор багатьох книг та публікацій, присвячених політиці та «історії теперішнього часу». Він має два наукових ступені з сучасної історії, які здобув у Єксетерському коледжі в Оксфорді.

Він не вперше приїздить до України. У грудні 2022-го та лютому 2023-го історик читав лекції в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії.

Нині він приїхав із презентацією книжки «Рідні землі. Історія Європи через особисте сприйняття», яка вийшла українською у видавництві Vivat. Видання розкриває історичний шлях Європи від завершення Другої світової війни до повномасштабного вторгнення в Україну.

Lionel Gelber Prize (Премія Лайонела Ґелбера) — щорічна літературна премія за найкращу публікацію англійською мовою на тему міжнародних відносин, яка робить внесок у поглиблення дискусії про вагомі міжнародні проблеми.

rubryka.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я