Британський письменник Люк Гардінґ про російський обстріл типографії «Фактор-друк» у Харкові: «Це воєнний злочин»

0

Британський письменник Люк Гардінґ прокоментував дії російської армії, яка 23 травня здійснила ракетний обстріл Харкова і зокрема знищила типографію «Фактор-друк». Разом із видавництвом Vivat друкарня входила до одного холдингу. В інтерв’ю «Голосу Америки» письменник назвав такі дії росіян воєнним злочином.

«Це воєнний злочин. Те, що ми бачимо, — це російський фашизм. І я не вживаю це слово легковажно. Це фашистський проєкт зі знищення України, щоб позбутися її культури, її інтелектуального життя», — сказав Гардінґ.

У відповідь на питання ведучої, чи слід розглядати російський обстріл друкарні як свідомі дії, письменник наголосив, що не вважає це нещасним випадком.

«Це не нещасний випадок, ми не повинні обманювати себе! Це не ракета, яка хаотично впала. Це був навмисний удар, цинічний удар», — вважає письменник.

Він додав, що заохочує своїх підписників у соцмережах купувати українські книжки.   

Нагадаємо, влітку 2023 року у видавництві Vivat вийшов український переклад книги Люка Гардінґа «Вторгнення. Кривава війна Росії та боротьба України за виживання».

У перший день повномасштабного російського вторгнення, 24 лютого 2022 року, Люк Гардінґ перебував у Києві. Від перших днів великої війни він спілкувався з українцями, їздив у гарячі точки, фіксував свідчення й описував події, щоб показати світові звірства російських окупантів в Україні. Його книга — це збірка репортажів, що охоплює події до весни 2023 року. Вона вийшла у видавництві Faber. Була номінована на премію Джорджа Орвелла. 

Люк Гардінґ — британський журналіст, письменник і премійований іноземний кореспондент газети The Guardian. Автор восьми документальних книжок, перекладених тридцятьма мовами. Став першим іноземним журналістом після часів Холодної війни, якого примусово вислали з Російської Федерації. Улітку 2022-го потрапив до кремлівського «чорного списку».

detector.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я