Буковинська письменниця Іванна Стеф’юк видає книжку культурологічних есеїв

0

Зникомі та рідкісні обряди, генеалогічні таємниці відомих людей і життєві приклади кращих із кращих, що мотивують. Усе це — під однією палітуркою. Уже в кінці цього року ви зможете прочитати «Портрет українця» — книгу української письменниці, дослідниці етнографії та краєзнавства, кандидатки філології Іванни Стеф’юк.

Про це повідомляє bukinfo.com.ua.

Тираж — обмежений, але в режимі «Передзамовлення» ви можете замовити цю книгу в авторки. Книга «Портрет українця» готується до друку у видавництві «Український письменник» під мудрим керівництвом Василя Клічака – українського письменника, науковця, заслуженого журналіста України, директора видавничого центру «Просвіта». Передмова до книги — Євгена Барана – українського літературознавця, літературного критика, заслуженого діяча мистецтв України.

«Історія книжки взагалі цікава. Як ви пригадуєте, два роки тому розпочався карантин і нам рекомендували залишатися вдома. Я виконала рекомендацію буквально – два місяці взагалі нікуди не виходила, оскільки не хотіла бачити і чути, як підвищується шкала агресії людей одне до одного в транспорті, на вулиці, ще десь. І я сублімувала це все у наукову творчість. З березня по квітень вийшло 25 статей (це дуже багато, як для мене), а квітень-травень виявилися ще пліднішими.

Що в книзі? Все, що мене цікавить: літературознавство в іменах, постать Марка Черемшини, традиційна культура Буковини та Покуття, ну і моя улюблена містика – її теж є трохи. Я зрозуміла, що коли тобі страшно чи дуже боляче – краще сказати собі «Працюй!» — і внутрішнє світло вирівняє все. До речі, один із героїв моєї книги робив саме так – отаман УГА Сень Горук у російському полоні… вчив мови. Бо казав, що страх здатен знищити інтелектуальний хребет людини», — каже письменниця.

ПРО АВТОРКУ:

Іванна Стеф’юк

Іванна СТЕФ’ЮК — молода українська письменниця, літературознавиця, краєзнавиця, кандидатка філологічних наук, членкиня Національної спілки письменників України, методистка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина». Старша наукова співробітниця Снятинського літературно-меморіального музею Марка Черемшини. У минулому займалася викладацькою діяльністю та працювала в журналістиці – зокрема, кореспондентом обласної газети «Доба», головною редакторкою каналу «Чернівці.ТВ», з особливою приємністю згадує співпрацю з порталом «БукІнфо».

Лауреатка літературно-мистецької премії імені Марка Черемшини та літературної премії імені Пауля Целана. Володарка почесної медалі Чернівецької ОДА та Чернівецької обласної ради «Вдячна Буковина».

Сфера наукових зацікавлень: сакральний аспект трактування тексту, топос гір у літературі, Марко Черемшина, українська традиційна культура, родинна обрядовість Буковини. Авторка-упорядниця (разом із Русланою та Петром Кірєєвими) книги «Марко Черемшина у спогадах, документах і матеріалах» (2014). Співавторка науково-дослідницької книги «Гуцульський ліжник: дискурс через віки». Автори книги — Іванна Олещук та Микола Шкрібляк. Авторка монографії «Людина і світ у слові Марка Черемшини» (2019). Видала збірку новел «З гостем за руку», авторка роману «На хітанці». Співавтор книги-діалогу «І. Стеф’юк. Раптівка / А. Сенчило. Обратная сторона земли» (2018). Автор поетичної книги «Рибниця». Її повість «Близниця» є фіналістом (ІІ місце) міжнародної премії імені Василя Портяка.
Домінанта стилю Іванни Стеф’юк — активне використання гуцульських діалектизмів, зображення світу горян, осмислення сакрального і містичного у житті людини.

Володарка гранту Президента України у галузі літератури (2017). Як фотомодель представлена у двох номерах канадського культурологічного журналу «Разом» (видається українцями Канади).

Спільно з телекомпанією «Снятин» на волонтерських засадах озвучила 10 новел Марка Черемшини у циклі програм «Наш Черемшина», повністю відтворивши діалектологічний відтінок порубіжної зони Прикарпаття. Авторка циклу документальних програм «Сторінками життя» (спільно з ТК «Снятин» та авторка серії подкастів «Червона книга Буковини» (спільно з радіо «Суспільне: Буковина»).

За період 2020-2021 років із-під пера науковиці вийшло понад 100 науково-популярних публікацій всеукраїнських мистецьких порталах та на сторінках друкованих періодичних видань. Проявила себе і як сценаристка (у тандемі з Л. Добровольською).

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я