Чернігівський мандрівник написав книгу про українців у Парагваї

0

Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук написав і видав книгу «Парагвайське щастя», у якій розповів про життя українців у Парагваї в період із 1937 по 2018 рік.

Про це повідомляє кореспондент «Укрінформу«.

«Коли я був у Парагваї, то мав понад 30 зустрічей із нащадками українських переселенців, які перебралися в цю країну в 1937 році. Почуті від них історії я переніс на головних героїв свого роману — членів родини Семенюків (це — чоловік, дружина і двоє дітей), які емігрували з Волині в Парагвай. Там у них народилася третя дитина, потім онуки і правнуки. Я прослідкував життя кількох поколінь родини за період з 1937 до 2018 року, коли я там побував», — розповів Волощук.

За його словами, дія роману починається в 1936 році на Волині, яка на той час перебувала під владою Польщі. Селянам тоді жилося несолодко, вони не мали землі, їх намагалися окатоличити. Парагвай же, після війни з Болівією, потребував людських ресурсів, мав багато землі і звернувся до європейських країн з проханням допомогти з переселенням людей. Коли у волинських селах з’явилися вербувальники, для багатьох селян переїзд у Парагвай став виходом зі скрутного становища. На іншому континенті вони знайшли те, чого потребували.

«Назва твору — «Парагвайське щастя» — відображає сенс переселення і те, що українці там здобули», — зауважив письменник.

Він додав, що цей роман — його другий художній твір. Перший, автобіографічний, під назвою «44 дні» побачив світ 2012 року.

Обсяг нової книги — понад 200 сторінок. Зараз Волощук знайомить із нею потенційних читачів. Одна з презентацій відбулася на Волині в селі Лудин Володимир-Волинського району, де автор «поселив» героїв свого роману. Також він має запрошення представити книгу в Луцькому краєзнавчому музеї.

Зі слів Волощука, його роман — друга в Україні книжка про життя української діаспори в Парагваї. Першу — «Іларія. Ілюзія» — свого часу написав Ігор Чуб, проте вона розповідає про українців, які повернулися з Парагваю додому.

Олександр Волощук народився 23 січня 1972 року на Дніпропетровщині. З 1976 року мешкає в Чернігові. Майже 20 років він подорожує, переважно, автостопом та пішки. За цей час проїхав і пройшов 368 тис. км, відвідав 60 країн світу. Майже в кожній подорожі Волощук вивчав життя української діаспори, досліджував тему масових репресій 1930-1950-х років. За результатами своїх мандрівок Олександр написав і видав 11 книжок.

Фото: Віктор Кошмал

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я