CPJ: У 2023 році в Україні загинули 2 журналісти

0

За даними Комітету захисту журналістів (CPJ), упродовж 2023 року у світі загинули 99 журналістів, серед них 2 — в Україні. Про це CPJ повідомив на своєму сайті.

99 загиблих медійників — найбільша кількість смертей з 2015 року. Це майже на 44% більше, ніж у 2022 році.

72 убитих журналістів загинули впродовж перших трьох місяців між Ізраїлем та палестинським терористичним угрупованням «Хамас». Переважна більшість із цих 72 жертв — палестинці, загинули також троє ліванців та двоє ізраїльтян. Повний перелік можна переглянути за посиланням.

Щодо України, то у 2023 CPJ повідомляє про смерть українського і французького журналістів Богдана Бітіка і Армана Сольдена. У 2022 Комітет захисту журналістів повідомляв про 13 убитих журналістів в Україні.

CPJ повідомляє про поліпшенням підготовки та обізнаності військових журналістів, а також локалізацію зон бойових дій. Окрім того, комітет відмітив, що українська влада запровадила більш суворі правила акредитації для українських журналістів, хоч медійники в Україні все одно постійно перебувають у зоні ризику.

Зазначимо, за даними Інституту масової інформації, у 2023 році росія скоїла 67 злочинів проти українських медіа.

Комітет захисту журналістів розслідує всі повідомлення про вбитих, поранених або зниклих безвісти журналістів і медійників із 1992 року.

Як повідомлялося, раніше Комітет захисту журналістів повідомляв про 48 загиблих медійників за час війни між Палестиною та Ізраїлем. 2022 року серед усіх країн світу найбільше журналістів вбили в Україні.

Чільне фото: imi.org.ua

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я