День української писемності та мови відзначили у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї

0

Провідний науковий співробітник відділу історії Алла Забабуріна розповіла  історію виникнення  української граматики, яка бере початок у ІХ столітті. Українська мова  і культура зазнавала численних утисків з боку Російської імперії, однак неухильно розвивалася. Були часи, коли школярі молилися за літописця Нестора і просили його допомогти їм в оволодінні грамотою. Остаточно український правопис сформувався  в середині ХХ століття. Останніми роками  до нього було внесено незначні зміни, до яких ми поступово звикаємо.

 Далі  тему підхопили ті, хто популяризує і розвиває українську мову художнім словом–члени Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ» імені. В. Погрібного. Голова об’єднання Ольга Полевіна розказала про його діяльність, про авторів і зокрема про недавно видану книгу «Смертельний соль-дієз». До неї ввійшли твори, написані з кінця лютого по вересень 2022 року. І вірші, і проза, і публіцистика з цієї збірки так чи інакше відтворюють події  та почуття після повномасштабного вторгнення Росії в Україну .

Прочитала свої поезії та оповідання, розповіла про роботу над книгами та щорічним літературним альманахом «Степ» сама голова об’єднання, а також Олена Трибуцька, Людмила Ніколаєвська, Тетяна  Микитась, Ніна Даниленко.

Директорка  краєзнавчого музею Ірина Смаглюк подарувала літераторам  буклет про «Тобілевичі». Це парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва в Арсенівці Новоукраїнського району на Кіровоградщині. У цьому селі народився видатний український драматург І. К.Карпенко-Карий, У наданні цьому парку музейного статусу є значна заслуга багаторічного очільника «Степу» Віктора Погрібного. Письменники зі  «Степу» є активними  учасниками мистецьких акцій, літературних експедицій та фестів, що регулярно відбуваються в Арсенівці.

 Присутні на цій зустрічі переглянули музичний відеокліп. Там прозвучав романс  на вірш Олени Трибуцької. Його поклав на  власну музику і під власний акомпанемент виконав редактор журналу «Степ» і упорядник усіх книг літоб’єднання Олександр Архангельський.

 Стефанія Сапсан

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я