До мурашок. Вакарчук поклав на музику вірш про ненависть і зворушив мережу

0
265

Відомий український музикант, лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук зворушив користувачів соціальних мереж чутливим музичним відео на свій вірш «Звідки взялась ти, моя ненависть?». Співак написав поезію ще в березні, коли, перебуваючи у Дніпрі, прокинувся о 5 ранку від сирени повітряної тривоги.

Вірш, відео з яким Вакарчук опублікував на своїй сторінці в Instagram, розчулив коментаторів. «Мабуть, те ж саме переживає кожний із нас. Ніхто ніколи навіть і не здогадувався, що вміє так ненавидіти», – написала одна з шанувальниць Вакарчука. 

У своїй поезії музикант звертається до внутрішньої ненависті, запитуючи, чому вона з’явилася, коли він її не кликав. Вірш побудований на серії запитань, які збігаються з почуттями багатьох українців під час війни.

Наприкінці твору Вакарчук обіцяє знищити ненависть на вулиці, в небі та на землі. У самому завершенні поезії співак зазначає, що коли промине тривога, він приповзе у сльозах до Бога заспівати свою відому пісню «Така як ти».

Текст вірша "Звідки взялась ти, моя ненависть?".

Коментатори дякують зірці за глибокі та сильні слова і таку чутливу творчість, яка проникає до глибин душі.

«Ніколи не відчувала ненависті взагалі. А зараз аж пече. За кожну дитину, за кожного українця, за міста моєї пам’яті, за українську землю. Наче болить кожна клітинка і ще міцніше вкарбовується у генетичний код вона – ненависть», – вказала одна з дописувачок.

Зауважимо, сам Вакарчук зізнався, що рідко пише вірші, які не є текстами пісень, однак із цим твором вийшло саме так.

«Коли настане Перемога, ми будемо писати інші пісні та вірші. А поки що саме це у моїй душі і, я відчуваю, у душах мільйонів українців», – зазначив він, коли вперше опублікував поезію на своїй сторінці у Facebook.

Як писав «OBOZREVATEL» раніше, Вакарчук записав спеціальну версію пісні «Обійми» для відкриття українського павільйону на Венеціанській бієнале-2022. Локацією для зйомки відео було обрано подвір’я відомого Палацу праці в Харкові, зруйноване російськими бомбардуваннями.

Макс Карпенко

obozrevatel.com


Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я