До річниці Незалежності України в Ужгороді показали «Королівське Євангеліє 1401 року»

0

620-ту річницю рукописної пам’ятки «Королівське Євангеліє» відзначили 23 серпня у музеї Йосипа Бокшая в Ужгороді. За словами кандидатки мистецтвознавства Одарки Долгош-Сопко, рукописну пам’ятку, яка датується 1401 роком, науковці відтворили у факсимільному виданні у 2015 році.

Присвятили захід до 30-ї річниці Незалежності України.

Про це повідомляє suspilne.media.

До річниці незалежності України в Ужгороді показали "Королівське Євангеліє 1401 року"

Суспільне Закарпаття

«Ми всі маємо свій шлях, який веде до нашого найголовнішого свята, до Незалежності нашої країни, і в рамках святкування про такі питання потрібно говорити, ознайомлювати громадськість, — сказала Одарка Долгош-Сопко. — Для того, щоб люди знали, що ми маємо. Це по-перше, а по-друге, ще раз привернути увагу громадськості до того, щоб цю пам’ятку віддали на реставрацію. Щоб вона була на належному рівні, щоб ми могли її побачити в оригіналі, а не тільки в факсимільному виданні».

До річниці незалежності України в Ужгороді показали "Королівське Євангеліє 1401 року"

Суспільне Закарпаття

«Якщо ми вважаємо себе патріотами, українцями, то ми повинні берегти свою минувшину, — сказав директор Мукачівського драмтеатру Юрій Глеба. — До неї, безперечно, відноситься «Королівське Євангеліє», яке було створено у селі Королево монахом Граматиком у 1401 році».

Факсимільне видання можна подивитися в обласній бібліотеці імені Федора Потушняка та університетській бібліотеці. Оригінал знаходиться в у фондах обласного краєзнавчого музею.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я