Дві українські книжки потрапили до престижного щорічного каталогу книжкових рекомендацій в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки 2020» («White Ravens 2020»). Каталог опублікували на сайті Міжнародної молодіжної бібліотеки в Мюнхені (International Youth Library).
До каталогу увійшли:
«Сапієнси» Володимира Аренєва, ілюстрації Ліни Квітки, видавництво «Ранок».
«Піратський маршрут» Галини Малик, ілюстрації Грасі Олійко, «Видавництво Старого Лева».
Цього року до каталогу обрано 200 назв книг 36 мовами з 56 країн світу. Міжнародна молодіжна бібліотека в Мюнхені (International Youth Library) відзначила їх за критеріями літературного стилю, дизайну, універсальності теми, новаторства тощо.
«Непросте завдання знайти “Білих круків” серед численних нових видань, які бібліотека отримує щороку як безкоштовні та оглядові екземпляри. Для складання каталогу рекомендацій з міжнародної дитячої та юнацької літератури, який видається щороку з 1984 року, потрібна ціла команда редакторів», – зазначають на сайті бібліотеки.
Через пандемію друкована версія каталогу «Білі круки» цього року не буде представлена на Франкфуртському книжковому ярмарку. Натомість каталог можна завантажити в електронному форматі.
Нагадаємо, у 2019 році до каталогу також увійшли дві українські книжки: «Сова, яка хотіла стати жайворонком» Галини Вдовиченко, ілюстрації Кристини Лукащук, видавництво «Чорні вівці» та «Туконі – мешканець лісу», авторка й ілюстраторка Оксана Була, «Видавництво Старого Лева».
У 2018 році до каталогу потрапила дебютна дитяча книжка Тані Малярчук «MOX NOX» Видавництва Старого Лева» з ілюстраціями Каті Слонової.
2017 року до каталогу потрапили дві українські книжки: казка Івана Франка «Фарбований Лис» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» та дитяча книжка Софії Андрухович і Мар’яни Прохасько «Сузір‘я Курки» «Видавництва Старого Лева».
Як повідомлялося, 2016 року Україна була представлена також двома книжками.
А в 2014 році до каталогу увійшли відразу три українські дитячі книжки, зокрема «Хто зробить сніг» Тараса та Мар’яни Прохаськів «Видавництва Старого Лева», «З життя хитрих слів» Романа Скиби, ілюстрації Тетяни Денисенко, видавництво «Laurus» і «Лісова пісня» Лесі України, оформлення Поліни Дорошенко, видавництво «Основи».
Вперше до «Білих круків» українська книжка потрапила в 2001 році. Це була «Рукавичка» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», яку проілюстрував Володимир Голозубів.