Столичні музеї в умовах воєнного стану не приймають відвідувачів. На сьогодні музейні експозиції розібрано, а експонати спаковано та переміщено у безпечні місця.
Як повідомляє Департамент культури, музеї комунальної власності відповідально ставляться до збереження державної частини Музейного фонду України. Також захищена вся обліково-фондова документація.
Захищають й будівлі музеїв, які переважно є пам‘ятками культурної спадщини. Зокрема, посилюють протипожежний захист (заклади додатково забезпечені вогнегасниками та в приміщеннях розгорнуті пожежні рукава), вікна заклеюються скотчем та захисною плівкою. У деяких музеях встановлено захисні щити з відповідних матеріалів, металеві ролети, а також цокольні поверхи закриваються мішками з піском.
Продовжується забезпечення музейних закладів додатковими захисними матеріалами.
НІМЕЧЧИНА ДОПОМОГАЄ КИЇВСЬКИМ МУЗЕЯМ ЗБЕРІГАТИ КУЛЬТУРНУ СПАДЩИНУ
Минулого тижня київські музеї та пам’ятки отримали з Німеччини додатковий захист: 5 тонн спеціальних боксів та матеріалів для пакування та безпечного зберігання предметів культурної спадщини. Як повідомила членкиня Громадської ради при Міністерстві культури України Ірина Нікіфорова, це стало можливим завдяки ініціативі міжнародної організації «World Heritage Watch» та особисто ії очільнику пану Stephan Domke.
Вантаж передав Національний Історичний музей Німеччини. Також Stephan Domke має домовленність із 22 музеями та картинними галереями Німеччини, Австрії та Нідерландів про передачу гуманітарної допомоги музеям та заповідникам України, зокрема й Києва.
Вантаж передали до Національного заповідника «Софія Київська», Національного музею історії України, Національного художнього музею, Києво-Печерської Лаври, інших музеїв та музейних установ.
Нагадаємо, фонди Національного музею Революції Гідності нещодавно поповнила кухонна шафка з Бородянки з керамічним півником та посудом, що стала символом стійкості українців.
Марія КАТАЄВА
Фото: Олексій Самсонов
Прокоментуєте?