«Гравітація слова» Юлії Бережко-Камінської буде презентована у Кракові

0

19 квітня в Кракові в центрі Спілки письменників Польщі відбудеться перша презентація нової книжки поезій української письменниці, секретаря НСПУ Юлії Бережко-Камінської «Гравітація слова».

«Восьму книжку поезій «Гравітація слова» – я готувала упродовж останніх двох років і дивом встигла запустити у друк за два дні до початку повномасштабної війни в Україні. Думка про те, що макет уже у друкарні, давала сили, коли ми з родиною цілодобово перебували в укритті під час активних бойових дій у Бучі. А ще це особисто для мене було дуже символічно, що навіть у такий час, коли війна знищує все живе, несе розруху і смерть, десь народжується книжка, сповнена життям, любов’ю, ніжністю і радістю. Поезія, представлена в ній, просякнута рідною нам українською символікою, національним колоритом, який тонко підкреслюють численні малюнки талановитої української художниці Олени Завітайло. Редактором книжки стала дорога мені поетеса Наталка Фурса», – розповідає Юлія Бережко-Камінська.

Однією з провідних тем восьмої книжки поезій Юлії «Гравітації слова» виступає тема роду. «Але образи жінок (матері, бабусі, прабабусі) для Alter ego перестали уособлювати конкретних найближчих її родичок, а разом з образами орачів-сіячів, воїнів, майстрів, праматерів… виросли до рівня архетипів, як і старий горіх став для Поета Деревом Роду, що дає землі не просто горіхи, а покоління своїх дітей, виношуючи їх і відпускаючи», – зазначає в передмові до книжки професор, письменник, науковець, перекладач, лауреат премії англійського ПЕН-клубу та Міжнародної Швейцарської літературної Премії Ігор Павлюк.

Сьогодні, вимушено ставши емігранткою, Юлія Бережко-Камінська отримала запрошення презентувати збірку для української діаспори, інших біженців з України та польських шанувальників поезії. Організатор творчого вечора: STOWARZYSZENIE PISARZY POLSKICH ODDZIAŁ W KRAKOWIE. Модератор зустрічі – українська поетеса Катерина Девдера. Вечір відбудеться за адресою: Salon Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Kraków, ul. Kanonicza 7 о 18:00.

Наступні презентації книжки заплановані в Німеччині, а також у столиці Польщі Варшаві.

«Отож, перед Вами, шановний Читачу, «Гравітація слова». Притягальність слова. Магнетичність магматичного слова Поета, яка «дійшла свого зросту і сили» (за Павлом Тичиною). Загалом же ця поезія дуже жіноча — як християнізований язичеський ритуал приготування і замішування тіста на весільний коровай чи прощальний хліб, який ось-ось піде в піч разом з усім учорашнім світом…», – підсумовує Ігор Павлюк.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я