Харківські депутати пропонують заборонити російську мову та літературу в школах

0

Росія перетворила російську мову на зброю проти української ідентичності.

Звернення про виключення російської мови та російської літератури з навчальних планів закладів загальної середньої освіти подала фракція депутатів «Європейської Солідарності» в Харківській міській раді. Цей предмет залишався в деяких школах як друга іноземна мова.  

«Ми, депутати Харківської міської ради, представники місцевого самоврядування, обурені повідомленнями від мешканців територіальної громади міста Харків про включення до навчальних планів закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою таких навчальних дисциплін, як російська мова та російська література», — ідеться у зверненні.

Депутати пропонують винести питання на розгляд сесії міськради та в подальшому покласти контроль за виконанням рішення на постійну комісію з гуманітарних питань (освіта, культура, духовність, молодіжна політика та спорт).

«Саме російську мову Росія сьогодні перетворила на своєрідне осердя ідеологеми «русского міра», на зброю проти української ідентичності. З боку російських очільників неодноразово лунали слова, що там, де російська мова, там і російська територія. Тому виключення навчальної дисципліни російська мова (російська мова та література) з навчальних планів закладів загальної середньої освіти міста Харкова з навчанням українською мовою є нагальним», — вважають депутати.

2day.kh.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я