Хмельницька письменниця Ольга Саліпа анонсувала вихід ретророману про давній Проскурів

0

Хмельницька письменниця, переможниця конкурсу «Коронація слова» за роман про Ольгу Кобилянську Ольга Саліпа анонсувала вихід нової книги.

Про це повідомляє ye.ua/kultura.

Ідея написати ретророман виникла в Ольги Саліпи ще під час роботи над коміксом «Таємниці Хмельвіля». Згодом вона побувала на лекції краєзнавця Ігоря Западенка, на якій він розповідав про родину Деревоєдів, що мешкали у Проскурові більше сотні років тому. Письменниця захопилася жіночими постатями цієї сім’ї і запалилася ідеєю про них написати. До слова, саме Ігор Западенко разом із краєзнавцем та істориком Сергієм Єсюніним консультували авторку щодо опису деяких подій та відтворення атмосфери минулої епохи.

Основна дія роману «Будинок на Аптекарській» відбувається з 1898 по 1921 рік, а друга сюжетна лінія – у 2018 році. У ньому історії та легенди поєднуються з авторською вигадкою.

Ольга Саліпа розповідає, що майже всі герої – реальні постаті, які мешкали в Проскурові: «У романі головними героями є родина Людвіга Деревоєда – його дружина Михайлина, донька Гелена, син Стефан і сам голова родини. Також серед героїв твору – сім’я Миколи Сікори, колишнього міського голови, в епізодах зустрічаються і відомі купці міста, інші реальні постаті. Здається, їх навіть більше, ніж героїв вигаданих».

Дія роману відбувається у центрі давнього Проскурова, на території біля річки, у міських купальнях. Серед локацій сюжетної лінії, де герої живуть у Хмельницькому 2018-го року — вулиця Кам’янецька, мікрорайон Гречани, центр міста з його кав’ярнями, парком тощо.

Варто зазначити, що назва роману — «Будинок на Аптекарській», але справжня адреса будинку — вулиця Олександрівська. Оскільки будинок виходив одразу на дві вулиці, авторка залишила в назві Аптекарську, бо вона несе додаткову інформацію про те, чим займався власник будинку. Письменниця наголошує, що її твір не варто сприймати як відображення подій минулого, адже сам сюжет твору та його інтрига — вигадані.

«Будинок на Аптекарській» відкриває серію ретророманів Ольги Саліпи про жінок. Днями вона завершила написання другого ретророману. Його дія теж відбувається в Проскурові.

Роман можна буде придбати у книгарнях уже із середини серпня.

Олена КРЕМІНСЬКА

Фото з фейсбук-сторінки Ольги Саліпи

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я