Художник Андрій Достлєв створив серію, присвячену невідомим українським культурним діячам та діячкам

0

Український художник Андрій Достлєв розпочав серію під назвою «Жовті портрети (Галерея невідомих українських культурних діячок та діячів)», для якої замалював портрети невідомих.

У квітні журналіст Шон Вокер опублікував світлини із села Новий Биків Чернігівської області. Перед відступом звідти російські солдати покрили жовтою фарбою з балончика портрети українських письменників.

Він зауважує, що це символічна дія, яка ідеально вписується в модель багатовікових спроб росії знищити українську культуру. «У цій серії робіт я свідомо привласнюю їхній агресивний жест, щоб створити галерею портретів невідомих жінок і чоловіків, які могли б стати нашими видатними культурними діячами та діячками, але натомість стали жертвами імперіалістичного насильства», — каже Достлєв. Два зображення із «Жовтих портретів» уже представлені на виставці «Нічийна земля» в польській Торуні: експозиція присвячена міграції. Побачити їх можна до 28 серпня. Робота над серією ще триває — невдовзі з’являться нові портрети.

Андрій Достлєв — художник і дослідник, який живе в Польщі. Виставлявся в Україні, Польщі, Чехії, Австрії, Італії, Норвегії, Туреччині.

У 2018 році разом із Лією Достлєвою випустив книгу «Мені досі соромно викидати їжу. Бабуся розповідала мені про Голодомор». До неї увійшли зображення відбитків викинутих продуктів.

Дар’я Касьянова

birdinflight.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я