Кінорежисерка із Кабула Сахра Карімі виступила на підтримку України

0

Афганська кінорежисерка Сахра Карімі в ефірі японського міжнародного телеканалу NHK World Japan засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Вона зазначила, що українці борються за свободу і право бути вільними.

«Коли твоя країна, твоя Батьківщина, все те, що ти любиш, руйнується та вмирає у тебе на очах… Я повністю розумію все те, що відбувається зараз в Україні. Це війна за свободу, за право бути вільним. Ми маємо боротися за те, щоб люди у світі могли жити у свободі та мирі», — сказала кінорежисерка.

Кінорежисерка із Кабула Сахра Карімі виступила на підтимку України

Кінорежисерка із Кабула Сахра Карімі виступила на підтримку України в ефірі японського каналу. Фото: Скриншот з ефіру NHK World Japan

Сахра Карімі – перша жінка-гендиректорка державної кінокомпанії «Афганфільм» (Afghan Film Organisation) і єдина, хто має докторський ступінь у галузі кіно і кіновиробництва. Їй вдалося евакуюватися з Афганістану за допомогою України у той день, коли таліби захопили Кабул. Після того, як Росія вдерлася на українські землі, кінорежисерка евакуювалася до Риму, де тепер викладає в університеті та виступає на знак підтримки українців.

В ефірі NHK World Japan вийшов детальний сюжет про це події та про історію кінорежисерки, яка здобула авторитет у кінематографічних колах, працюючи у консервативній країні.

Кінорежисерка із Кабула Сахра Карімі виступила на підтимку України

Фото: Скриншот з ефіру NHK World Japan

Крім цього, у сюжеті японського мовника показали кадри бомбардування українських міст російськими військами.

У кінці березня команда NHK World Japan створила українську версію сайту. Тепер на сайті суспільного мовника за допомогою технології штучного інтелекту можна переглядати й читати новини з Японії із субтитрами українською мовою.

Поліна Горлач

Фото: sahraakarimi / Instagram

suspilne.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я