Книгу про історію ужгородських кладовищ презентували в обласному центрі Закарпаття

0
276

Презентація книги «Ужгородський некрополь Кальварія» відбулася в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая.

Працювали над виданням знані історики-краєзнавці Борис Жулканич, Людвіг Філіп, Людмила Сахарова, які зібрали цінні відомості про історію ужгородських кладовищ: Замкового, мікрорайону «Шахта», Капушанського, Радванського, Горянського, Дравецького, Доманинського, Єврейського, а також меморіального комплексу Кальварії.

Борис Жулканич і Людвіг Філіп розповіли, як працювали над виданням, досліджували матеріали, унікальні пам’ятки, які мають надзвичайну історичну цінність, наприклад, «Хресна дорога Ісуса Хреста». Також на сторінках книги йдеться про видатних закарпатців, державних і громадсько-культурних діячів, митців, науковців, лікарів, освітян тощо. Розповіли і про те, що не ввійшло до книги, а потребує подальших досліджень, тож, як зазначив Людвіг Філіп, є всі підстави вважати, що така робота матиме продовження.

Модерував презентацію заслужений працівник культури України, поет, керівник Народного літературного музею Закарпаття Василь Густі. Він відзначив унікальність цього краєзнавчого видання, додав, що такими цінними узагальненнями історичних пам’яток можуть похвалитись далеко не в кожному місті.

Заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай передав вітання від міського голови Богдана Андріїва та депутатського корпусу, подякував авторам за працю, відзначив її цінність для історії міста й усього краю, висловив вдячність захисникам України за можливість проводити такі зустрічі. 

Відвідали презентацію і заступник директора-начальник управління комунальних закладів департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА-ОВА Віктор Кравчук, начальниця управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради Алла Чернобук, а також митці, науковці, освітяни, громадськість.

Поділилася думками щодо видання й дослідниця минувшини Ужгорода, журналістка Тетяна Літераті.

Солістка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Мирослава Копинець заспівала пісню «Пливе кача», що стала справжнім символом вшанування всіх Героїв, які віддали свої життя за Україну і чимало з яких поховані на Пагорбі Слави в Ужгороді.

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я