Книгу Володимира В’ятровича про маловідомі факти історії України презентували в Ужгороді

0

Книгу «Нотатки з кухні «переписування історії» презентував 29 листопада в Ужгороді історик Володимир В’ятрович. Автор каже: аналізує та розповідає маловідомі факти історії України ХХ століття.

Про це повідомляє suspilne.media.

Видання вмістило дослідження історика, його статті та колонки, написані за кілька років. За словами В’ятровича, розуміння історичних процесів минулого століття пояснює те, що відбувається в Україні зараз і є частиною формування національної пам’яті й ідентичності для українців.

Книгу Володимира В’ятровича про маловідомі факти історії України презентували в Ужгороді

«Суспільне. Закарпаття». «Нотатки з кухні «переписування історії»

«Там є дуже багато тем історичних, які були донедавна білими плямами, маловідомими, такі, як Українська революція 1917-1918 років, такі, як питання Другої світової війни, питання політичних репресій, — розповів автор. — А по-друге, інша складова цієї книжки — це те, як уже в роки Незалежності українці поступово самі для себе відкривали цю історію, як ми переосмислювали цю історію, як ми поступово вибудовували спільне уявлення про минуле, будували те, що якраз називається національною пам’яттю».

Прийшов на презентацію та придбав книгу ужгородець Осип Лобода. Чоловік розповідає: за роботою історика стежить у соцмережах, читає його дописи, а нещодавно подивився новий історичний документальний серіал «10 днів Незалежності України», у якому Володимир В’ятрович розповів про події минулого століття, які призвели до проголошення Незалежності України у 1991 році.

Книгу Володимира В’ятровича про маловідомі факти історії України презентували в Ужгороді

«Суспільне. Закарпаття»

«В’ятрович — серйозний, вдумливий, ерудований і відповідальний історик, — сказав Осип Лобода. — Є такий вираз, що якщо ти не цікавишся політикою, то політика буде цікавитися тобою. Врешті, щось подібне можна сказати і про історію: якщо ти не цікавишся історією, то історія поцікавиться тобою. Тільки як? На жаль, ми ще не знаємо своєї історії. Нам послідовно відбивали пам’ять, щоб ми не знали нашої історії. І оці спроби В’ятровича повернути нам усе це — заслуговують на увагу».

Вероніка Мороз, Зоряна Попович

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я