«Кордон любові» проходить по Дніпру…

0
610

 

Цієї неділі у Дніпровській Центральній міській бібліотеці презентували збірник «На кордоні любові», який містить твори 32-х переможців та фіналістів Всеукраїнського літературного конкурсу «Літературна надія Дніпра – 2015». Книга проілюстрована студентами Дніпропетровського театрально-художнього коледжу під керівництвом викладача Діани Самарської.

Цього року автори дивують читачів глибокими віршами, написаними у класичній і новаторській манері, захоплюють гостросюжетною, фантастичною, психологічною і казковою прозою.

І нехай назва збірника – «На кордоні любові» – не дивує читача. Голова журі конкурсу, кандидат філософських наук, член НСПУ та НСЖУ Наталія Дев’ятко пояснює так: «За Україну зараз борються два світи. І межа між ними, на думку наших супротивників, у реальному світі мала проходити по Дніпру. Так не раз ділили Україну. Поділяй і володарюй – давній дієвий принцип. Але сталося інакше. Люди не дали себе обманути й об’єдналися проти загрози, зробили свій вибір.

Коли я почала формувати цей збірник (пані Наталія є також редактором-упорядником. прим. авт.) і думати, що ж об’єднує фіналістів і переможців, то швидко знайшла відповідь – це любов».

Голова журі впевнена, що саме любов до рідних, батьків, друзів, співвітчизників та Батьківщини, якою сповнені твори молодих митців, підтримує й дає сили захисникам рідної землі чинити опір нападникам, захищати нашу країну. Але знаходяться наші воїни на кордоні. Саме на тому кордоні, що розділяє два світи. Звідси й назва книги.

Молодих письменників і художників також привітали українські письменниці, члени національних спілок Еліна Заржицька та Ольга Репіна. За допомогою скайп-зв’язку до учасників презентації звернулася Світлана Талан, член НСПУ і «Золота письменниця» за версією Міжнародного літературного конкурсу «Коронація Слова», яка мешкає у м. Сєвєродонецьку Луганської області.

Виданий Дніпровською Центральною міською бібліотекою за підтримки Дніпровської міської ради збірник отримали у подарунок автори та ілюстратори. Оцінити збірник «На кордоні любові» зможуть не тільки читачі всіх бібліотек міста й області. Примірники планується надіслати до обласних бібліотек тих регіонів, звідки родом молоді таланти – автори. Також збірник планують розмістити у мережі інтернет.

 

Довідково.
Нагадаємо, що конкурс започатковано Дніпровською Центральною міською бібліотекою та ІА «Міський сайт» Gorod.dp.ua за підтримки Дніпровської міської ради у 2011 році як літературний конкурс для молодих авторів, які пишуть українською мовою. Конкурс проводиться раз на два роки для поетів і письменників віком від 18 до 40 років.
У 2013-му «Літературна надія Дніпра» набула всеукраїнського статусу, а у 2015-му де-факто стала міжнародним літературним змаганням, оскільки серед претендентів на перемогу були україномовні автори з Німеччини і Білорусії.
На конкурс 2015-го року було подано понад 200 заявок, до фіналу увійшли твори 32 авторів з усієї України.
Твори молоді читали та оцінювали поети, письменники, літературознавці, літературні критики і бібліотекарі: Наталія Дев’ятко (Дніпро), Валентин Бердт (Харків), Володимир Вакуленко-К (с. Комарно Городоцького р-ну Львівської обл.), Сергій Дзюба (Чернігів), Еліна Заржицька (Дніпро), Людмила Корінько (Дніпро), Сергій Коловоротний (Київ), Тимур Литовченко (Київ), Віра Марущак (Миколаїв), Наіль Муратов (Одеса), Ольга Рєпіна (Дніпро), Андрій Судин (Львів), Світлана Талан (Сєвєродонецьк, Луганська обл.), Тетяна Череп-Пероганич (Київ) та ін.

 

Валерія Багаєва

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я