Круглий стіл «Україна-Польща: нові можливості співпраці»

0

3 червня у стінах Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого відбувся міжнародний круглий стіл «Україна-Польща: нові можливості співпраці», присвячений співпраці з Польщею.

Як повідомила секретар НСПУ Юлія Бережко-Камінська, «власне, вона триває вже не перший рік, кожен із учасників заходу багато робить для культурного діалогу між країнами, але вчора ми могли зібратися разом, познайомитися, відкрити для себе нових однодумців та потенційних партнерів і окреслити можливі варіанти співпраці. Об’єднуючим началом цієї зустрічі став директор Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz, який із робочим візитом прибув до України та розповів про діяльність своєї установи. Зауважу, що Краківська воєводська бібліотека розгорнула величезну роботу також і на підтримку України. Висловив пан директор і можливості для співпраці з українськими бібліотеками та громадськими інституціями».

Докладніше про учасників і озвучені питання повідомила Національна бібліотека імені Ярослава Мудрого: «Нас єднає бібліотека» – гасло, під яким відбувся міжнародний круглий стіл «Україна-Польща: нові можливості співпраці». Спеціальний запрошений гість Jerzy Woźniakiewicz, директор Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, відомий тим, що його заклад став для багатьох українців, котрі потрапили до Кракова під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, справжнім центром культури, мистецької діяльності та гуманітарної підтримки. І нині заклад відкритий до співпраці з Україною».

Серед гостей був новопризначений директор Польського Інституту у Києві Ярослав Ґодун, якого ми щиро вітаємо з призначенням, бажаємо творчої наснаги та успіхів у надважливій справі поширення культури польського народу. Керівник Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Олег Сербін привітав гостей і висловив щирі переконання у продовженні та зміцненні співпраці: «обʼєднавшись разом у цей важкий час, здійснюючи культурний обмін, це підсилить нас у протистоянні російській агресії і боротьбі за незалежність».

Також у заході взяла участь засновниця літературної платформи Project LIT Community, письменниця Ольга Ольхова, яка передала до бібліотеки добірку книжок іноземними мовами. Секретар Національної спілки письменників України, професор і перекладач Дмитро Чистяк розповів про активну міжнародну роботу НСПУ, зокрема з польськими культурними осередками, відзначивши активну роботу з Варшавським відділенням Спілки польських письменників під керівництвом Збігнєва Збіковського. Також виступили заступниця директора Українського інституту книги Олена Одинока, почесний громадянин Києва, академік НАМУ Юрій Мосенкіс із представленням спеціального випуску журналу «Мова та історія», присвяченому В. Котарбінському, головний редактор журналу «Жінка» Тамара Маркелова, директорка Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва Ольга Романюк та інші.

Модерувала захід секретар Національна спілка письменників України НСПУ по роботі з молодими авторами Юлія Бережко-Камінська, яка також передала від керівництва Спілки нагороди панові Єжи Вознякевичу та Голові Варшавського відділення Спілки польських письменників Збігнєву Збіковському.

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я